Ataky neumětelů

pelc vladimír
21.5.2022 19:31
Fascinuje mě, jak si nejrůznější neumětelové dovolují mluvit do věcí, o kterých nemohou nic vědět. Uráží mě, když takové bláboly redaktoři publikují.

V Parlamentních listech se herečka Aňa Geislerová podělila o své hluboké myšlenky o našem školství (Škola poznamenala Geislerovou. Narazila, nebyla zvyklá. A co jí to dalo? | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran, 18. 5. 2022).

Podle A. Geislerové, která dosáhla pouze základní vzdělání, je nutné školství zásadně změnit, protože máme strašně zastaralý systém školství, které kazí charakter dětem na celý život. A víte proč? Protože A. Geislerová si ze svého rozsáhlého vzdělání pamatuje pouze rok 1212 a Zlatou bulu sicilskou. A ona se ptá? K čemu mi to je? Naučila mě škola kritickému myšlení? Nenaučila.

Aby se žák, student, posluchač naučil kritickému myšlení – tomu musí být připraven, musí být takové myšlení schopen přijímat; když ho někdo není schopen kapírovat, žádný učitel ho do něj nenaleje. Nebo jinak: Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. A v takovém případě pro něj zbyde pouze pamatování roku 1212.

Přitom i na základní škole při uvedení toho data učí žáky přemýšlet o tom, že šlo o výraznou změnu tehdejšího českého státu, o jeho vnitřní nezávislost, že českému panovníkovi byla poprvé přiznána dědičná královská hodnost … tedy učí se kritickému myšlení o tehdejší globální politice.

Žijeme v tragické době, kdy si kdejaký neumětel dovolí mluvit do problémů, jimž nerozumí a rozumět nemůže, kdy si kupříkladu kdejaký august dovoluje blábolit své omezenosti do veřejného prostoru.

A tak navrhuji, aby se naše neschopná vláda – neumí řešit inflaci, neumí podnítit potřebný hospodářský růst, stará se více o imigranty než o naše občany – tedy aby naše neschopná vláda plejádu svých stejně zdatných ministrů o paní A. Geislerovou rozšířila; ta má dokonalou kvalifikaci, vzdělání a životní zkušenosti na ministryni školství; anebo, protože má správnou politickou orientaci, na ministryni kultu.

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Geislerová myslela Plzeň ohledně získání titulu JuDr. No, najde si sponzora a ten to koupí jako na pultě.

Supman

Geislerová se již nesmazatelně zapsala do historie výrokem (nepamatuji si přesné znění): "Já si snad docvaknu ty práva, abych podala na Zemana (prezidenta) žalobu za porušení Ústavy." Ozvala se upozornění, že by si tedy nejdříve měla dokončit vzdělání středoškolské...

Že je takových "prvoků" v našem mediálně-uměleckém světě veliký počet není žádné tajemství. Debilizace společnosti je prostě jev objektivní. "Yes, we can!" (myšleno a vysvětlováno bylo jako "everybody can") bylo průkopnické volební heslo Obamovy prezidentské kampaně v USA a dá se označit jako výstřel Aurory idiotů, zahajující kulturní sebezničení celého "západu"...