Bidenova vrbětická tečka? Ne. Vykřičník!

17.6.2021 11:05
Ten, kdo čekal zmínku či náznak Bidenova stanoviska ke kauze VRBĚTICE, alespoň v rámci tiskovky či alespoň dotaz na toto téma, byl zklamán. Hodně zklamán. Došlo k něčemu přesně opačnému. Dohodě o návratu diplomatů, tj. řešení konfliktu mezi USA a RF, do kterého jsme poslušně a hloupě vletěli.

Své zklamání dal nejvíce najevo Klvaňa, který v diskusi na téma setkání Biden-Putin na ČT24 kolem 20. hodiny uvedl, že "ke schůzce vůbec nemělo dojít". Zařadil se tak na stejnou úroveň, jako třeba Peroutka, který po roce 1948 ve "Svobodné Evropě" doporučoval shodit atomovou bombu na Prahu jako trest za to, že jsme chtěli vyzkoušet, zda se nám podaří socialistický experiment. K tomu doporučuji přečíst příslušné pasáže v Hrabalově knize "Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet", celé ke stažení zde (s. 45):

https://ceskaknihovna.files.wordpress.com/2013/02/bohumil-hrabal-inzerat-na-dum-ve-kterem-uz-nechci-bydlet.pdf

Biden projevil poměrně zodpovědný přístup. Ukázal, že i v jádru současné globální moci jsou lidé, kteří chtějí nalézt východisko ze současné krize, resp. dost kritické situace. Česko si absurdní a nebezpečnou kauzou VRBĚTICE, resp. "Vrbětickým fiaskem" udělalo dosud největší ostudu ve svých novodobých dějinách a své občany připravilo o hodně peněz i majetku. K tomu podrobně a se všemi podklady zde: "Aktuální reflexe doby: Ke kauze VRBĚTICE" viz: https://radimvalencik.pise.cz/9439-aktualni-reflexe-doby-ke-kauze-vrbetice.html

Plnou zodpovědnost nese slabý a vydíratelný Babiš, ještě více pak nepříčetná tzv. "demoopozice", která se změnila v pátou kolonu agresivní části jádra současné globální moci. Mimo jiné se ukázalo, že kontaminovaní a naivní Piráti nedokážou ani částečně sehrát roli státotvorné strany.

Kauza VRBĚTICE neskončila. Tedy, nesmíme připustit, aby "vyšuměla" jako loňská, také účelově načasovaná, kauza RICIN. Není důstojné tradic a dějin naší země, abychom se stali nástrojem válečné eskalace. Vrbětické zametání stop je nutně důsledně došetřit. Uvidíme, které politické strany si to dají do svého volebního programu. A vyšetřit, to znamená brát v úvahu všechny verze, jinak je to jen zametání stop závažných trestných činů.

 

Radim Valenčík
Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita http://radimvalencik.pise.cz/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328
Naprosto souhlasím, z Babiše se stala prostitutka amerických zájmů, já nikdy v jeho charakter neměl důvěru. Ministrům Schillerové a Kulhánkovi jsem poslal dopisy, kde se ptám, jak je to možné, že na kauzu Vrbětice nemají žádné důkazy, (jen ty, co nikdo nesmí vidět) a chtějí žádat po Rusku odškodnění, a na kauzu špatně funkční elektrárny Adularya v Turecku, kde je škoda pro české daňové poplatníky 15 miliard korun, tak mají v ruce důkazy, které každý může vidět a sáhnout si na ně, aby mohli žádat odškodnění po rakouské firmě Andritz, která kolaps tohoto projektu zavinila, a nechtějí po této firmě nic, zhola nic. Dokonce nechtějí ani to, aby špatně vyprojektované kotle po sobě Andritz opravil. Tak toto je přesně charakter současné vlády pod vedením Babiše - viz můj článek v Blogy "Jak hospodaří Babišova tzv. protikorupční vláda s penězi daňových poplatníků". A jen dodám, že od těch dvou oslovených ministrů samozřejmě žádné vysvětlení nepřišlo. Doufám, že se z této lumpárny kolem elektrárny Adularya bude muset jednou ministři současné vlády zpovídat.