Brigádní generál? Za co?

obrazek
15.10.2013 07:14
Byl jsem na vojně, proto vím, že povyšování je běžnou součástí uniformovaných složek. Někdy se tak dělo, pokud adept na povýšení vykonal něco mimořádně významného. Jako občan vnímající stále rostoucí neúctu obyvatel všech sociálních vrstev k dodržování zákonů, předpisů, vyhlášek a nařízení se musím ptát: Co mimořádného pro zvýšení prestiže PČR, která stojí a padá s mírou pocitu bezpečí většiny společnosti, udělal její současný policejní prezident Martin Červíček?

Podle některých dobře informovaných zdrojů má být totiž ku příležitosti oslav 28. října povýšen prezidentem do hodnosti brigádní generál. K povýšení patří i doživotní měsíční příjem  v ekvivalentu dnešní částky 82 tisíc korun, neboť se i výsluhy valorizují, pokud by se v jednačtyřiceti letech rozhodl Martin Červíček odložit tornistru s maršálskou holí na hřebík. Vzhledem k tomu, jak jsem již uvedl, že za ním nevidím žádnou pozitivní práci, pokud pochvalou není, že by mohlo být i hůř, pak se mohu domnívat, že jeho povýšení může být odměnou za ochotu jít politické síle XYZ z cesty.

Bez ohledu na to, jestli bude či nebude Červíček povýšen, považuji doživotní luxusní sociální jistoty při povýšení do generálské hodnosti pro kohokoliv za nesystémové rozhodnutí. Jednačtyřicetiletý Červíček a jemu podobní by totiž přestal mít mzdovou (sociální) motivaci, která by ho hnala k tomu, aby si za poctivou službu vlasti vysloužil poctivou odměnu. Tím chci říct, že bych klidně založil dobrovolnou sbírku na nákup zlatého auta pro policejního prezidenta, který by do našich politických stran, ministerstev, úřadů, měst, vesnic a ulic přivedl "bohabojné" dodržování zákonů. Bohužel, podobnou sbírku hodně dlouho zakládat nebudu.

Naopak si myslím, že podle toho co se děje dnes by měl být Červíček naopak při oslavách 28. října rituálně, stržením výložek a vyznamenaní, degradován. Kromě lumpů se tu nikdo objektivní nemůže cítit bezpečně. Kdyby státní kasa mohla mluvit, tak by můj názor nepochybně potvrdila.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Policie ČR, politická kultura

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

:-)

cernik

Já si myslím, že generálské prýmky pro p. Červíčka
jsou další specifickou ukázkou vyrovnávání se s (tzv.) komunismem.
Když major Zeman se nestal ani po 30ti případech ani podplukovníkem,
o to víc musí bývalé členy SNB štvát
Červíčkovy generálské epolety.

P.S.: Já bych k 28. říjnu jmenoval Karla Schwarzenberga admirálem z Ryspaldiců.
Přece jednou už ho u kormidla fotili.