Bude mít Miloš Vystrčil odvahu jet na Krym a oduznat Kosovo?

11.6.2020 11:03
V posledních dnech náš mainstream velebí „odvahu“ předsedy Senátu Miloše Vystrčila za jeho rozhodnutí jet na Taiwan jako oficiální představitel našeho státu.

Že se to nelíbí Číňanům je logické a jakmile se Číňané ozvali, začali naši politikové z TOP09, ODS, STAN, KDU-ČSL doslova ječet o zasahování Číny do našich záležitostí a Miloš Vystrčil se hrdinně „prsil“, že se přece nebude před Čínou hrbit.

Zajímavé, jak přitom zapomíná, jakým způsobem se do našich záležitostí i do záležitostí cizích zemí vměšují Američané.

Vždyť už od loňského podzimu se táhne jako červená niť záležitost s výstavbou plynovodu Nord stream II, kdy USA tento plynovod zakázaly Evropské unii, tedy i nám. Každému, kdo se výstavby plynovodu účastní, vyhrožují USA obrovskými finančními sankce. De facto obchodní válkou.

Od Miloše Vystrčila jsem v souvislosti s případem Nord stream II neslyšel jediné slovo o vměšování USA do evropských, tedy i našich záležitostí.

Podrobnosti o zákazu Nord stream II ze strany USA jsou zde: https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/kongres-usa-schvalil-sankce-kvuli-plynovodu-nord-stream-2-40307458

Já bych k tomu ještě podotknul, zda se takto chová náš spojenec a přítel, nebo úhlavní nepřítel...

Už jen samotný zákaz čehokoliv pod hrozbou sankcí i zcela dementní mu člověku napovídá , že dotyčný má pod hrozbou trestu zakázáno svobodně se rozhodovat. A USA navípohrozily firmě pokládající plynovodní potrubí doslova způsobem vyhlašující válku:

https://cz.sputniknews.com/byznys/2019122311153560-allseas-

stahla-z-baltskeho-more-lode-jez-pokladaly-nord-stream-2/

Firma okamžitě na základě těchto amerických výhrůžek veškeré svoje práce na plynovodu ukončila.

Pokračujme však dále.

V roce 2014 proběhl na Ukrajině nelegitimní násilný převrat, kdy pučisté okamžitě začali vyhrožovat obyvatelům ruské národnosti zákazem jejich jazyka a zotročením. Západ v čele s USA místo, aby pučisty postavil před Haagský tribunál a soudil je jako zločince, okamžitě je uznal za nové vládce Ukrajiny a podpořil i jejich občanskou válku proti obyvatelům Donbasu, kteří se odmítli nechat zotročit. USA zřejmě předpokládaly, že Ukrajinská vojska rychle vyvraždí ty obyvatele Donbasu, kteří odmítli nelegitimní pučisty uznat za svoje nové vládce. Dokonce je pučisté se souhlasem Západu (tedy USA) prohlásili za teroristy. Jenže tito „teroristé“ bránící svoje životy a životy svých žen a dětí se ubránili a kyjevským pučistům uštědřili vojenskou porážku.

Dalším důsledkem krvavého převratu v Kyjevě bylo referendum na Krymu o připojení Krymu k Rusku. USA včetně svojí vazalské organizace OSN sice toto referendum neuznaly, ovšem referendum proběhlo v souladu s mezinárodním právem, protože kyjevští pučisté neměli žádnou legitimitu k jednání s legitimními představiteli Krymu, tudíž se naplnila vůle krymského lidu . V západním a tedy i našem mainstreamu se nikdy neobjevily záběry nadšených obyvatel Krymu, kteří ruské představitele vítali jako svoje osvoboditele: https://www.youtube.com/watch?v=62XcKueKXwg

Místo toho náš ministr zahraničí Tomáš Petříček jezdil do Kyjeva podporovat politiky, kteří se hlásí k odkazu Stepana Bandery. Na jejich pochody se stačí podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=4sgEAnIXL2A

Jen podotýkám, že toho všechno se na Ukrajině stalo a děje s přímou podporou USA.

Pokud by USA nelegitimní převrat v roce 2014 neuznaly a pučisty rovnou postavily před Haagský tribunál, nebyla by na Ukrajině ani žádná občanská válka!

A v celé této záležitosti navíc figuruje i jméno současného prezidentského kandidáta Joe Bidena: https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2942072-ukrajinska-prokuratura-znovu-prosetri-pripad-v-nemz-figuruje-bidenuv-syn

Samozřejmě k Ukrajině Miloš Vystrčil mlčí jako partyzán.

A co Kosovo?

Proč bylo Srbsko v roce 1999 vojensky napadeno ze strany USA?

Nevnucuje se zde přímo odpověď, že si USA potřebovaly na srbském území postavit obrovskou vojenskou základnu Bondsteel? https://cs.wikipedia.org/wiki/Camp_Bondsteel

Jen podotýkám, že tato vojenská základna USA byla vybudovaná hned po vojenském napadení Srbska ze strany USA.

Náš politik Jaroslav Foldyna se tehdy na Facebooku vyjádřil, že v roli šéfky tehdejší americké diplomacie M. Albright zanechala především krvavou stopu v Srbsku, pročež ji považuje za odpornou. " Její otisky jsou po celém Srbsku, radiace od střel s ochuzeným uranem, vybombardované domy, hroby.“

A náš „hrdina“ Miloš Vystrčil? Samozřejmě, ani slovo protestu, že by se USA jakýmkoliv způsobem vměšovaly do vnitřních záležitostí Srbska...

Náš prezident Miloš Zeman při svojí návštěvě Srbska nejvyšším představitelům Srbska slíbil, že s nejvyššími ústavními činiteli probere, jak přestat Kosovo uznávat.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zeman-bude-chtit-projednat-aby-cesko-prestalo-uznavat-kosovo-78724?dop-ab-variant=12&seq-no=1&source=hp

A Miloš Vystrčil? Samozřejmě se zařadil mezi ty politiky, kteří byli proti oduznání Kosova (kde pro jistotu USA žádné referendum nepovolily a porušily územní celistvost svojí výstavbou vojenské základny) .

Cožpak si Miloš Vystrčil neuvědomuje, jak je směšný a trapný, když taková bezprecedentní porušování mezinárodního práva ze strany USA beze slova ignoruje a místo toho naprosto zbytečně provokuje Čínu s otázkou Taiwanu?

Je snad cílem Miloše Vystrčila, aby se co nejvíce lokajsky se shrbeným hřbetem zavděčil USA, které se nejvíce na světě vměšují do záležitostí cizích států, viz výše popsaný Nord stream II, Ukrajina a Kosovo?

Pokud by Miloš Vystrčil byl opravdu statečný (jak se preferuje on sám se stranami TOP09, ODS, STAN, KDU-ČSL https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vystrcil-tchaj-wan-cesta-senat-cina-kubera.A200609_040543_domaci_kop , tak by svoji statečnost mohl prokázat právě podporou oduznání Kosova či návštěvou Krymu.

Cožpak Miloši Vystrčilovi nedochází, že naprosto rozdílným postojem k velmocím USA a Číně kromě sebe ponižuje i naši republiku?

 

 Jaromír Petřík

Jaromír Petřík
Celý život žiji v pěkném moravském městě Boskovice. Zajímá mne historie, naše i zahraniční politika, byl jsem dlouholetým blogerem na iDnes, kde jsem napsal celkem 362 blogů, než jsem byl za podivných okolností stažený z hlavní strany blogu IDnes a vymazaný ze seznamu blogerů IDnes. Moje blogy přebíraly weby Svobodné noviny, Nová republika, Rukojmí. Kromě historie (specializuji se na SSSR za vlády Stalina) a psaní blogů na politická témata se věnuji filatelii se zaměřením na poštovní historii Afghánistánu. Na našich i světových filatelistických výstavách jsem získal řadu ocenění.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

No to fakt síla, ale slibem nezarmoutíš. A Vystrčil je ten pán, co svými návštěvami u Zemana, jako hejtman Vysočiny pomohl svými četnými návštěvami politický ho vystrčit zpět na politické výsluní. 

 

Já už nikdy nikam nepoletím. Všichni budou šťastní. Já budu rád, že nemusím plnit své povinnosti, protože mi veřejnost řekla, že se nemá nikam létat. Moje žena bude ráda, moji vnuci budou rádi. Všichni budou v pohodě a spokojení. Já už prostě nikam letadlem pracovně nepoletím.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/senatori-byli-za-milion-v-peru-uz-nikam-nepoletim-nikdy-reaguje-na-kritiku-vystrcil.A140609_123336_ln_domov_spa?odpovědět

 

Tak na Tchajvan možná tedy připluje. A udělá dobře, 

Pozn. Tzv. blogosféra je uzavřená příliš do sebe, než aby mohla konkurovat autorskému kolektivu myšlenkově daleko konzistenčnímu, který zde publikuje. 

Jaromír Petřík

Tohle je docela síla, která usvědčuje Miloše Vystrčila ze lži: https://www.lidovky.cz/domov/senatori-byli-za-milion-v-peru-uz-nikam-nepoletim-nikdy-reaguje-na-kritiku-vystrcil.A140609_123336_ln_domov_spa?

Jaromír Petřík

Dobrý den pane Řezníku, děkuji za přivítání, ale já jsem si až doposud myslel, že intelektuální výkvět národa je na Blogosféře.

rezjir10
Pěkně vítám mezi intelektuálním výkvětem národa. Ano, sem patříte.