Čím déle bude válčit – tím větší bude vrah svého národa

zelensky strelba
5.3.2024 09:45
Řeč je o prvním z prvních – o Zelenském. Je otázkou, nakolik plní vůli jestřábů za mořem, nebo nakolik ho funkce falešně pozvedla do sféry samolibosti a užívá si s berlou v ruce vůdčího postavení. Ano (žádost ke čtenáři, aby prominul mou snahu stát se prognostikem), dovolil jsem si prognózovat, ale mnohé skutečnosti mně napovídají.

    Nicméně je jistě na USA, jak eliminovat Zelenského bezhlavou sebevražednou víru ve vítězství, o kterém mluví až tak nekriticky, že je v podezření na příslušnou duševní chorobu. Dlouholetý západní politický dirigent (USA) má jasný úkol: snést snílka z oblaků na zem a posadit ho k vyjednávacímu stolu. I když pro jeho všechna ta slova, která na adresu protistrany vypustil z úst, nebude tou nejvhodnější osobou coby mírotvůrce.

   Pravděpodobně by bylo nejvhodnější, aby vyjednávací týmy byly bez hlav obou států. Ti plnili roli ve válečném střetu, kde se na protistranu nějakému ostrému slovíčku dá jen těžko vyhnout. To, co je mnohem důležitější pro další vývoj událostí je zadání, které vyjednávající týmy dostanou. A jsme u jádra věci. Aby neztratili tvář, přijdou obě strany s maximalistickými požadavky, což bývá obvyklé, aby bylo kam ustoupit a aby bylo vidět, jak „velkou“ dobrou vůli projevili.

   Samozřejmě, vůdčí otázka každého jednání bude linie příměří či v budoucím čase linie hranic. Dle mého – pokud k jednání vůbec dojde – dlouho bude linie příměří pomyslnou hranicí. Ale tím největším ziskem na obou stranách však bude fakt, že se přestane zabíjet!

    Nejvíce tento akt dokážou docenit právě ti, kdož stáli proti hlavním chrlícím smrt. Proto by vedle politiků, vojenských špiček a třeba i zástupci zbrojního průmyslu, neměli chybět právě ti, jichž se zastavení bojových akcí bezprostředně týká.

    Další jednání (nebude-li to součástí toho jednoho) bude za účasti materiálních podílníků na konfliktu – tedy převážně na straně Ukrajiny. Odhlédneme-li od lidských ztrát, materiální škody jsou obrovské. Myslím, že bude v prostoru otázka: Kdo to zaplatí? Může to být jeden z faktorů, který bude negativně zasahovat do základního jednání.

    Netroufám si odhadovat kdy se co stane, neb z kuloárů u podobných situací v minulosti bylo zřejmé, že zákulisní diplomacie měla silný účinek. Docházející zdroje v různých oblastech mohou podpořit zbožné přání, aby konec bojů nastal co nejdříve – minimálně tento rok.

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.
Klíčová slova: konec konfliktu, Ukrajina, Zelenskyj

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.