Co je dovoleno americkým prezidentům, není dovoleno Lukašenkovi

24.5.2021 15:27
Trump nechal shodit bombu na generála Sulejmána při jeho návštěvě v suverénním Iráku… Bylo to O.K. Biden opět v Iráku před nedávnem nechal zaútočit opět v suverénním Iráku proti iránským milicím… Bylo to O.K. Tentýž Biden jako viceprezident v Obamově administrativě se spolupodílel na likvidaci Libye a sice trhlého, ale sekulárního a relativně velmi úspěšného plukovníka Kaddáfího. Ačkoliv je Libye dodnes zhrouceným státem…, bylo to O.K.

Clinton v čele států NATO bez souhlasu Rady bezpečnosti nechal dnes a nocí bombardovat srbské území, pro což Václav Havel vymyslel něžný název „humanitární bombardování“, se zřejmým cílem vytvořením samostatného státu Kosovo vedené teroristy... Bylo to O.K.

A trochu později Bush jr. a Blaire odstartovali nejpodlejší a nejprolhanější válku proti Husajnovi a Iráku a od té doby se tato země už nikdy nevzpamatovala…Bylo to O.K.

Kolega Bláha, poslanec Smeru, poloironicky konstatoval, že „Když v roce 2013 přiměly členské státy EU ve Vídni přistát státní letadlo Eva Moralese, prezidenta Bolívie, tak nikdo v Evropě ani nemukl. A to byl tedy jiný skandál,“ připomíná slovenský poslanec, „Američané dali tehdy několika evropským státům pokyn, že Moralesovo letadlo musí sundat, neboť na palubě se prý nachází Edward Snowden.“Tehdy jsem neslyšel šílet nikoho z evropských lídrů, tiše byl celý Brusel a nynější slovenský ministr Korčok doma zabalený v americké vlajce si procvičoval zpívání americké hymny.

Zkrátka bylo to O.K.

Prezidenta Lukašenka nemusím. Není to můj šálek kávy. Ale neznamená to, že má trpně čekat až ho vzbouřenci zavraždí (jeden neúspěšný pokus o atentát už se jasně provalil), či že bude pokračovat násilný převrat. Roman Protasevič, zakladatel a šéfredaktor Telegram kanálu NEXTA, je oním zadrženým, kvůli kterému se tato akce jako vystřižená ze seriálu Profesionálové konala. Redakce NEXTA sídlí v Polsku (a je zřejmě financována polskými tajnými službami) a odtud byly prostřednictvím internetu vydávány pokyny pro srazy demonstrantů a organizovány trasy pochodů, přímo do jejich mobilů.

Západ si za další blamáž samozřejmě může sám. Tak mohutně volali po odstranění prezidenta Lukašenka, tak mohutně podporovali demonstrace, že to vše připomínalo nešťastně známý euromajdan na Ukrajině, který byl počátkem puče, následného rozvrácení Ukrajiny a tisíce mrtvých.

To, že Západ přijde se sankcemi je asi něco, s čím Lukašenko počítá i když se mnohem hůře chovali američtí prezidenti i jiní západní státníci před ním. Ale oni jsou představiteli svobodného světa a mohou páchat zločiny dle libosti.

Pro nás, mírumilovné lidi je nejdůležitější poznáním, že Západu neprošel další převrat, což znamená postupující stabilizace v prostoru, kde žijeme…Je dobře, že Západ oslabuje, to je naděje pro mír.

A to je O.K.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.