Co je to za blbost? Současná politická krize nemá vítěze...

obrazek
18.6.2013 14:35
Má především poražené. Těmi jsou řadoví občané tvořící většinu z dolních deseti miliónů. Považovat za vítěze současné politické krize prezidenta Zemana proto může jen ten, kdo hodnotí úspěšnost politiků podle míry vlivu na mocenské dění a ne podle toho, jak se díky výsledku jejich práce žije mnou výše zmíněné skupině obyvatel.

Ano, Ústava dává prezidentu možnosti, jak se v této krizi může politicky pohybovat. Bohužel, občanům, lidově řečeno, Tonda nebo Pavel v roli předsedy politické či úřednické vlády, chleba ze dne na den nezlevní. Ba naopak, neboť finanční a obchodní sektor s velkou pravděpodobností přijde se zdražením, které, jak je "dobrým" zvykem, zdůvodní právě probíhající politickou krizí a z ní vyplývajícího pocitu nejistoty neviditelné ruky trhu.

Samozřejmě, nejen že jedna lašťovička jaro nedělá, ale ani jeden prezident, jako mávnutím kouzelného proutku, neudělá ze země řízené desperáty zem, kde myšlení  nevěřících a hlavně věřících, pozitivně ovlivňuje Desatero. Zvlášť, když opoziční smlouvou, kterou kdysi za ČSSD Zeman uzavřel s ODS, stál u zrodu této krize. To připomínám jenom proto, abych vysvětlil svoji následnou myšlenku. 

Prezident Zeman není a nemůže být z mého pohledu vítězem. Jediné čím může být, je upravovatelem vlastních politických chyb. Ty nenapraví chválením a děkováním Nečasovi, potažmo jeho vládě a pravicovým poslancům, kteří je u vlády drželi, neboť ani ty miliardy, co poslal prostřednictvím vládního rozhodnutí na nápravu škod po povodni, nejdou z jejich kapes, natož z bankovních schránek. Nehledě na to, že i za to, že jsme díky jim a Nagyové v exkrementech, dostali královsky zaplaceno. Zkrátka a dobře.

Prezident Zeman by se měl chopit příležitosti, které se každému politikovi nepoštěstí. Má mimořádnou možnost napravit i své chyby. To se mu podaří jen tehdy, když si je přizná, poučí se z nich a bude mluvit pravdu, byť mu může být, jako připomenutí, že poslední volby vyhrála ČSSD v čele s J. Paroubkem, z ješitných důvodů nepříjemná. Pokud tak neučiní, pak se bude jednat jen o kosmetickou úpravu a OPOZIČNÍ (vnitrostranické) SMLOUVY poběží na úkor dolních deseti miliónů dál. 

Prostě  si přeji, aby Zeman naši zem poslal na cestu, na kterou ji měl možnost vyslat už když byl premiérem. Snad pořekadlo - starého psa novým kouskům nenaučíš - pro tentokrát nebude platit. Dolních deset miliónů si to opravdu, ale opravdu, minimálně za trpělivost, kterou mocní považují za slabost, zaslouží.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

stvan

Vláďo, že by to mohl být sarkasmus mne nenapadlo. Jo, mohlo by to tak být....:-)

stvan

Současná krize má svůj historický vývoj a v podstatě i příčinu. Není to tedy krize postavená jen na selhání nějaké paní Nagyové. Trvám na tom, že kdo chce, ten chápe.

rku

Pane Štváne,

 pokud napíšete" součastná krize.......Má především poražené. Těmi jsou řadoví občané tvořící většinu z dolních deseti miliónů." je z toho jesné, že se to týká pouze této krize čtenářům Blesku i politologům. Napište prosím, proč je tato krize porážkou řadových občanů, nebo napište, že jste to tak nemyslel a že jste špatně formuloval. Amůžete i napsat, je-li tato krize pro řadové občany dobrá nebo špatná- samozřejmě podle vašeho názoru.

Zdravím

cernik

No být na místě Nečase, tak bych ze Zemanova přání:
hodně úspěchů v soukromém životě
moc radost neměl.

Vl.

 

stvan

Jak Vám nemůže jít o předvolební sliby? Ty jsou přeci zásadním měřítkem práce každého politika. Pokud mimo jiné sliboval, že s jeho volbou volíme pád této vlády, pak by měl udělat vše, aby padla. Dojemným konverzováním s Nečasem se podle mého názoru od tohoto slibu odklonil.

stvan

Pane Kulíku, můj text stojí na myšlence, že současná krize nemá vítěze, neboť nelze přeslechnout různé názory, že jím je prezident Zeman. Řadoví občané nejsou poražení konáním PČR a státních zástupců, ale příčinou toho proč zasahují.Nebo snad nejsme rozkradený stát?  Myslím si, že je to z mého textu patrné a každý kdo není odkojen jednoduchými texty z Blesku"Tonda spí s Marunou" by to měl poznat. Co se týče Vaší narážky na moje pracovní zařazení, pak máte pravdu, že byl termín "politolog z vrátnice" ve spojení s mojí osobou použit. Byl to tuším poslanec Foldyna a reagoval touto nesociálně nedemokratickou jízlivostí(členové ČSSD by neměli opovrhovat žádnou prací, kterou se člověk poctivě živí) na moje dotazy, jak je možné, že když se veřejně přiznal, že záměrně nafukoval okresní členskou základnu  ČSSD v Děčíně, aby měl v rámci kraje větší politický vliv, tak se z toho v médiích udělal div ne národně osvobozenecký čin a to jenom proto, že své nabírání "černých" duší vykoupil odpustkem ve formě útoků na J.Paroubka.Pokud patříte mezi skupinu lidí, kteří apriori odmítají názory lidí s nízkým společenským postavením, pak je to postoj, který nesdílím a už vůbec ho nerespektuji. Proč? To bych Vám snad nemusel vysvětlovat........Rozumíme si?

schlimbach

Pane Štváne - nejde o předvolební sliby - zeptal jsem se Vás zcela normálně a očekával jsem jasnou odpověď. Věřím, že máte nějakou konkrétní představu, jak by to mohl udělat a ta mě zajímá. nemyslím to ani ironicky ani nějak negativisticky, prostě mě zajímá skutečně Váš názor.

stvan

Pane Schlimbachu, je moji chybou, že mám stále v uších jeho předvolební sliby? Podívejte se na ně a možná dostanete odpověď.

rku

Pane Šváne,

proč jsou řadoví občané poraženi tím, že si policie a státní zastupitelství konečně troufla i na vrcholné politiky. Hlava mi to nebere, můžete mi to nějak vysvětlit?

Ještě jedna otázka. Pořád se mi honí hlovou pojem "polytolog z vrátnice", někde jsem ho na VV četl a nemohu si vzpomenout,  bylo to v souvislosti s Vámi?

schlimbach

Pane Štváne, jakým konkrétním postupem by mkohl prezident naši zemi poslat na tu správnou cestu podle Vás - která cesta to vlastně je?