Co, propánakrále, pohledáváme my v NATO?

10.2.2016 05:34
Je už dost velkým šílenstvím, vzniklým snad z jakési formy celonárodní schizofrenie, že jsme v EU, ale prozraďte mi, vy ve vládě či v Radě obrany státu, jaký to vyšší a nebezpečnější druh duševního vyšinutí nás přivedl do NATO, čili do North Atlantic Treaty Organisation?

Vždyť už ten název nám napovídá, že jde pro nás o cizáckou organizaci, protože co my Středoevropané a Slované navíc máme společného se severním Atlantikem? Tvrdí se nám, že jde o organizaci obrannou, ale její název (proč asi?), nic takového neprozrazuje.

Ale i kdyby tomu tak nakrásně třeba i bylo, což ovšem není pravda, proti komu by nás tohleto NATO mělo tak asi bránit? Snad proti záplavě migrantů, kteří se v těchto dnech v několika proudech valí do Evropy, aby ji nejdřív rozvrátily a pak, spolu s těmi, kteří ten rozvrat přežijí, v ní vytvořily zgruntu novou světlehnědou rasu, jak o tom už na začátku tohoto století snil proslulý americký sociální inženýr a poradce ministra Rumsfelda Thomas Barnett? Takovou obranu si už představit umíme, ale kdo ví, možná i proto, že nápad se světlehnědou rasou se zrodil právě v Americe – a to nejen tak někde, ale přímo v jejím nejvyšším vládním kruhu – pospíšilo si už NATO s oficiálním prohlášením, že od toho, aby nás zbavovalo migrantů, zde v žádném případě není.

Takže od čeho zde pak je? A od čeho zde je speciálně pro nás Čechy? Aby nás tedy přece jen proti čemusi bránilo, jak se opatrně a skoro stydlivě tu a tam z řad jeho příznivců a podporovatelů stále ještě ozývá?

Bránilo – a proti komu či čemu tedy, když ne proti těm migrantům, prosím? Dokáže nám tuhle otázku někdo z rozhodujících činitelů republiky zodpovědět? A když odpověď na tuto otázku nenalezne, přizná se nám konečně a chlapsky k tomu, že NATO zde ostatně není v žádném případě pro obranu, ale míří útočně? A to nejen chtivým zrakem, ale už i raketami středního a krátkého doletu, čili už dnes z největší blízkosti zacílenými na Rusko? Tak nespravedlivě bohaté na nerostné bohatství, jak neopatrně sklouzlo ze rtů Madlen Albrightové.

Čímž je řečeno vše a všechno ostatní je jen hra na schovávanou. Zůstávat zkrátka dál v NATO, když už tak dobře víme, že je to jen do pěkných uniforem převlečená banda loupežníků, se tak stává otázkou svědomí nejen našich vrcholných politiků, ale celého národa. Který měl Husa a Masaryka, před Druhou světovou válkou byl jedinou skutečnou demokracií ve Střední Evropě, a už proto mu to mezi dnešními moderními raubíři stále jaksi nechce správně pasovat.

Není-liž pravda, naše vládo a parlamente?

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Pane Schlimbachu, vřele souhlasím, ale váš optimismus nesdílím. V otázce naší národní suverenity se po roce 89 změnilo jen znaménko, mantinel, chcete-li. Před tím jezdili naši politici na kobereček do Moskvy, nyní to mají blíž, stačí zajít na ambasádu USA na Malé Straně. To jsou fakta. Má obava, či pesimismus, pramení ovšem z toho, že generace, která ještě dokáže používat vlastní rozum, který nemá vymytý dnešními médii, odejde. Ta, co ji nahradí je už zcela jiná. Zpracovaná a ideologicky zakotvená v neoliberalním pojímání světa. Jejich proměna si tak vyžádá nejen daleko více času, ale, jak se obávám, také prožití bolestivých zkušeností. Můj názor je tedy takový, že pokud se mají lidé probudit a společně odstranit všechny neduhy, o kterých se zmiňujete, musíme pro to dělat vše, co je nutné my a dnes. Zítra už bude pozdě!

schlimbach

Opravdu se těším na den, až bude nějakým novým parlamentem přijato usnesení, o tom, že období od roku 1989 bylo obdobím zločinného spolčení proti lidu této země a všichni ti užiteční idioti cizích zájmů, zvedajících pracky v Parlamentu pro zákony zotročující naši zemi, naše občany, všichni ti užiteční idioti cizích zájmů ve vládách, podílejíce se na podobném, ponesou osobní odpovědnost za jimi spáchané svinstvo!!!

Nejsem pesimista, stane se to, je to jen otázka času. Lidé se probouzí a brzy nebudou stačit k jejich oblbnutí ani koblihy, ani jiné byť sebevíce třpytivé cetky politických mafií!

petrocenasek

Co tak asi my občané můžeme v této věci dělat? Diskutovat,odsuzovat? Moc nám toho věru nezbývá. Jinak za článek pochvala.

jan-vysocina

Může nějaká vazalská země rozhodovat o svém osudu samostatně? No přece nemůže! Místo svobody pak v takové zemi existuje skrytý protektorát mocných zemí, které se obvykle nalézají na straně, kde zapadá Slunce. A dokud budou mít protektoři pod palcem veřejnoprávní média, tak se situace může změnit snad jen v pohádce. Většina občanů ani neví, že za ně rozhoduje někdo zvenčí.

gustav-svoboda

Pamatujte na sliby Miloše Zemana, tehdy předsedy ČSSD, že o vstupu do NATO bude referendum? Místo toho jsme se krátce po vstupu podíleli, tehdy již díky vládě premiéra Zemana, na agresi proti Jugoslávii.

paysan

Děkuji pane Mane za odvahu jít na veřejnost s tím, co si mnozí už dávno myslí, ale netroufají se to ventilovat nahlas! O vstupu do EU jsme rozhodovat mohli, o členství v NATO za nás rozhodli politici, aniž pro to měli byť minimální mandát! V té podobě, v jaké je Severoatlantická aliance dnes, v ní nemáme co dělat!