Dobrá zpráva z USA: Obama zhubnul a vyrostl

obama votava
15.3.2016 15:53
Po chmurných zprávách o stavu celkového zadlužení USA přišla z Bílého domu dobrá zpráva. Všechny nás hned potěšila. Prezident USA Barack Obama zhubnul a dokonce povyrostl. V roce 2014 měl 82 kg, dnes 79 kg. Oproti toku 2014 vyrostl o jeden cm, na 185 cm. Podle stejné zprávy za poslední tři roky ale zešedivěl. Média se o této zprávě předháněla v rychlosti.

A k těm šedinám nutno dodat, že starostí bylo hodně, jak těch domácích, tak i ve světě. Vedle narůstajícího dluhu USA Bílému domu přidělávaly starosti o osud států, jako je Čína, Rusko, Irán, Irák, Afganistan, Jemen, Sýrie, Severní Korea, Venezuela, Egypt, Turecko, Libye, Ukrajina, Bělorusko, …a také Vladimír V. Putin se nechoval tak, jak si přál Bílý dům. Proto nás ta dobrá zpráva z USA moc potěšila. Prezident Barack Obama zhubnul a hlavně vyrostl.

Špatná zpráva: dluh USA také vyrostl.

Aby byl obraz o kondici prezidenta a Bílého domu dokonalý, bylo by správné sdělit veřejnosti, že celkový dluh USA také povyrostl. Na konci roku 2014 poskočil na částku 18 bilionů dolarů. Za prezidenta Baracka Obamy tak narostl o 70%. Pro nás normální počtáře číslo přímo astronomické. Dluh USA představuje 18 005 549 328 561 dolarů. Nebudeme to přepočítávat na koruny, to by se nám z toho všem zamotala hlava, ani kalkulačka by to nebrala.

Ještě, že po těch bilionech a miliardách dluhů Bílého domu nechodí naši exekutoři.

To je ten skutečný zdravotní stav Bílého domu.

Přemysl Votava


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

prokara

Máte sice pravdu. Ale! Svět tento obrovský dluh USA kupodivu přechází taktickým mlčením. Ba navíc ECB začala chrlit také potištěný papír na tři směny. Je zjevné, že příklady táhnou. Bohužel nevím kam!