Dostal věhlas Zemana ve Švýcarsku na zadek?

obrazek
11.10.2013 09:18
Myslím si, že žádnému politikovi neslouží ku cti, pokud se nechá obelhat, obzvlášť, když zásluhou jeho naivnosti, což je podle mne důstojný ekvivalent slova blbosti, přijde stát o obrovské peníze. Švýcarský soud tím, že privatizanty MUS svým rozhodnutím, byť není pravomocné, převlékl do tepláků, potvrdil, že se Zeman obelhat nechal, neboť se vždy tloukl v prsa, že privatizace MUS proběhla podle nefalešných not.

Dokládají to i tato jeho slova: "Moje vláda měla dvě možnosti: buď prodat menšinové akcie na burze, anebo je prodat tomu, kdo za ně nabídne nejvíc: My jsme je prodali Appian Group, který nabídl o 30% víc, než byla burzovní cena, a tím jsme státnímu rozpočtu vydělali asi tak o 200 milionů korun navíc." Přitom měl důvod být ostražitý, neboť tehdejší šéf Fondu národního majetku Češka měl podezření, že se jedná o nekalé obchody s akciemi a podal trestní oznámení. Tehdy Zemanova ČSSD se za to do fondu opřela. (Kdo nejde s námi jde proti nám?)

Bohužel se ukazuje, že Zeman se dá obelhat snadno. Možná ho obelhala i vlastní dcera, na kterou se provalilo, že se bavila na porno párty. Hrad to sice popřel, ale možná to dopadne jako s údajně čistou privatizací MUS. V rámci objektivity dodávám, že mi je lhostejné kde tráví slečna Zemanová volný čas a názor na prezidenta Zemana bych nezměnil, ani kdyby, řečeno s nadsázkou, strčila Dolly Buster do kapsy. Hlavním cílem mého článku je upozornit na skutečnost, že se Zeman dá poměrně snadno obelhat. Konec konců i Standa Gross byl jeho politický výtvor. Zemanův věhlas zkrátka a dobře dostal notně na zadek. Nejsmutnější na Švýcarskem rozsudku je, že objektivní občan nemá jistotu, jestli Zeman opět někoho nepodporuje či něco neprosazuje na základě obyčejné lidské naivity. Pravda totiž nestojí na bonmotech, ale na tvrdé práci a osobní zapálenosti dopátrat se v zájmu občanů pravdy. Času na popíjení by bylo sice méně, ale výsledek by stál za to.

P.S.: Byť jsem právní laik tak mám pocit, že by tyto privatizační výtečníky měl náš stát stíhat dál. Třeba za daňové úniky. Nejen praní špinavých peněz podezření na daňový únik vyvolá, ale i samotný nákup akcií mohl sloužit ke snížení daňového základu. Také si myslím, že když někdo něco nabyl na základě trestného činu, pak by mu měly být veškeré zisky z kriminální činnosti zabaveny a to i kdyby za ně zajistil luxusní život příbuzným a přátelům. Možná se však opět ukáže, že absence institutu o prokazování majetku zajistí ve Švýcarsku odsouzeným po odpykání trestu, který k výši škodě a k možnosti ho za slušné chování zkrátit není zas tak přísný, krásný zbytek života.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.