EU přepsala evropské dějiny. Co nesou nám Čechům?

prehlidka okupantu 1939
1.1.2020 13:17
Přepsala je zgruntu. Čili tak, že z dějin předešlých nezůstal kámen na kameni. A víte, co ten výbuch, který staré dějiny rozmetal a vystavěl dějiny nové, moderní a pro současnou EU jedině upotřebitelné, způsobil?

Pouhých 85 řádků tzv. Usnesení o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy, které na podnět nejvyšších hlav EU (a možná ještě kohosi ještě vyššího), sepsala česká komisařka Věra Jourová, a Evropský parlament toto Usnesení dne 18. 9. t.r. schválil. Čímž se Usnesení stalo právně závazným pro všechny země EU od Španělska až po Estonsko, podle něj budou vypracovány nové evropské učební školní osnovy a sepsány nové evropské učebnice dějepisu a všechny historické názory, které nebudou s názory v Usnesení uvedenými budou posuzovány jako neevropské a sjednocené Evropě tudíž nepřátelské.

Přičemž pozor! Závazné pro výklad nových dějin nebude pouze to, co je v Usnesení výslovně uvedeno, ale i to, co z uvedeného logicky vyplývá.

Příklad: Usnesení ruší starý názor, že Druhá světová válka vznikla jako důsledek rozpínavosti a dobyvačných choutek nacistického Německa a konkrétně tedy napadením Polska německým wehrmachtem, a stanoví názor zcela nový, podle něhož byl příčinou války a vůbec původcem všeho pozdějšího zla pakt Molotov-Ribbentrop z 23. srpna 1939.

Viníkem všech pozdějších hrůz války nebyl podle tohoto nového výkladu dějin tedy jen jeden stát (Německo), ale viníci byli dva (Německo a SSSR). Viník první, tedy Německo, už bylo potrestáno porážkou ve válce, ale viník druhý, to je Rusko jako nástupnický stát bývalého SSSR, za svou vinu dosud ještě nezaplatilo, takže (třebaže to není v Usnesení výslovně uvedeno, ale logicky to z něj vyplývá), musí svoji vinu za vznik Druhé světové války ještě dodatečně zaplatit. A to tím, že bude od dalších evropských států přísně izolováno, budou na něj uvalovány sankce a pak další a ještě tvrdší sankce, bude vyřazeno z účasti na nejrůznějších mezinárodních akcích včetně olypijských her i mistrovstvích světa, a povšechně bude označováno za skvrnu i kazomíra lidstva, s kterým další evropští kluci prostě nemluví.

Kterýžto trest v současnosti probíhá a podle všeho se zdá, že půjde o trest věčný. Dotýkající se ovšem i nás Čechů. Jestliže totiž příčinou poslední války a počátkem všeho zla byl podle Usnesení až pakt Molototov-Ribbentrop ze srpna 1939, pak vše co tomuto paktu předcházelo, to je Anschluss Rakouska hitlerovským Německem v březnu 1938, Mnichovská dohoda na úkor Československa ze září téhož roku a hitlerovská okupace zbytku Československa 15. března 1939 bylo (třebaže to není v Usnesení výslovně uvedeno, ale z mlčení o těchto událostech to vyplývá),  v naprostém pořádku.

A co to znamená pro nás Čechy? Nic jiného než to, že současná EU zcela zřejmě považuje Mnichovskou dohodu (termín Mnichovský diktát se už napříště nebude smět ve státech EU používat), kterou jsme ztratili téměř třetinu území a pět milionu lidí, za řešení spravedlivé - a nic povážlivého se podle EU zřejmě nestalo (jinak by přece, propánakrále, o tom musela být v Usnesení řeč), ani když za sněhové chumelenice vpochodoval do Prahy wehrmacht a jedno křídlo Pražského hradu okupoval Hitler.

Jaké naděje se s takovýmto novým výkladem dějin otevírají sudetským Němcům a jaké problémy se otevírají nám Čechům, není asi třeba ani hloupému dvakrát vysvětlovat.

Ale Jourová je v klidu. Stejně jako Kalousek, Schwarzenberg a vůbec celý náš slavný a normálním Čechům nepochopitelný demoblok.

Ale Češi se svědomím jsou zděšeni. A právem. A ptají se: Co a jak  za této situace dělat dál?

Jsou tohle i naše dějiny?

Lubomír Man

 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Jan Kopecký

President svůj "politický" postoj ozřejmil mj, tím, že vyjádřil svůj obdiv osobnostem jako Margaret Thatcher a Tony Blair.
A koneckonců to byl on, kdo stál v čele vlády, která podpořila krátce po vstupu do NATO přelety zločinců, kteří bombardovali Bělehrad. - Není tudíž nejmenší důvod si Ing. Miloše Zemana idealisovat. Jednooký mezi slepými ...

Předseda vlády Andrej Babiš dal Američanům úlitbu koupí vrtulníků. Byznysmeni si rozumějí.

Samozřejmě se všichni dohromady bojí o své koryta a budoucí prebendy.

A zblblý český volič bude dál do Evropského parlamentu volit různé Pospíšily, Vondry, Niedermeiery a podobné "teličky".
Na zblbého českého voliče je spolehnutí. Nebezpečí přece hrozí z Ruska a z Číny ....

Jan Kopecký

Podle všeho jsem prožil většinu života v JINÉ ZEMI .....

  • " ... po porážce nacistického režimu a po skončení druhé světové války byly některé evropské země schopny obnovy a zahájily proces usmíření, zatímco JINÉ zůstaly pod diktaturami – některé pod přímou sovětskou okupací nebo pod sovětským vlivem – po celé další půlstoletí, kdy jim byla i nadále upřena svoboda, svrchovanost, důstojnost, lidská práva a společensko-hospodářský rozvoj."

(Evropský parlament 19. září 2019)

Je jen trochu škoda, že tvůrci tohoto epochálního dokumentu byli tak skromní, že se ani nepodepsali.
Tím se podobají autorům "Poučení z krizového vývoje" z roku 1969.


Podstatné ovšem je, že jsou tím očišťováni ti, kdo podepsali s Hitlerem a Musollinim dohodu v Mnichově.
Tedy tytéž "demokratické" mocnosti, které pomohly frankistům zničit španělskou republiku, těšily na to, jak za ně Hitler udělá špinavou práci
a rozdrtí SSSR.

Na pokračování I. světové války si ovšem tito demokraté zadělali už ve Versailles. Jedním z mála, kdo to pochopili, byl John Maynard Keynes, který na protest z jednání odešel.

Dnes znovu beztrestně bombardují Jugoslávii, Irák, Afghánistán, Libyi nebo Sýrii - a mají přitom většinou hlasitou podporu českých politiků.

A pak je tu prodej zbraní: například v době, kdy USA financovaly 8 let trvající válku Iráku proti Íránu, řada zemí prodávala zbraně oběma válčícím stranám, mezi nimi i neutrální Rakousko.

Nestoudnost těchto lidí, kteří se ohánějí "společnými evropskými hodnotami" skutečně nezná mezí !!

Je smutné, že drtivou většinu našich spoluobčanů tohle všechno naprosto míjí. Cestují na Maledivy nebo do Arabských Emirátů a píší si o tom navzájem nadšené SMSky ..... Blbost vládne světem.

paysan

Závažné a mainstreamem umlčované téma. Že mlčí demoblok a jeho představitelé, jak píše autor, je pochopitelné. Proč ale mlčí prezident, premiér a vláda? To by mne zajímalo! Bojí se prezident, úpředseda vlády i dnešní novoroční řečník Kubera, říkat to, co je zjevné? Volí raději slepou europoslušnost? Zabalili se do hávu politické korektnosti?

Dona

Presne tak to bolo, pani Amiourová. Ďakujem za všetkých, ktorí chcú poznať pravdu - a neboja sa pravdy.

Dona

Na celej záležitosti, okrem iného,  ma šokovali 2 skutočnosti :

1/  50% Rusov chce opustiť svoju vlasť - napriek nenávistnému postoju Európy voči ich vlasti. Alebo práve preto ? Odchodom len uľahčia dobývanie ruskej zeme, no nikde ich neprijmú s otvorenou náručou. Žeby to bol cieľ ?

2/  Obyvateľstvo štátov, ktoré ČA oslobodila, vzali fakt prepisovania dejín ako samozrejmosť. Nikto neprotestuje. Naopak.

Čo ma neprekvapilo ?  Stará , najmä germánska a anglosaská časť Západnej Európy, dlho čakala na príležitosť -  kým zmije zo seba vinu za II. svet. vojnu a hodí ju RF na krk. Politické ovzdušie, oficiálna politika NATO a EÚ, zrada Slovanov.... priam ponúkala takú skvelú príležitosť. 

Europarlament je zrkadlom myslenia Európanov.