Floskule pana P. P.

pelc vladimír
4.1.2022 19:19
Veřejné projevy pana Petra Pavla, bývalého vojáka z povolání, jsou charakterizovány intelektuální bezduchostí a argumentační chudostí. Jsou to ideologické floskule. Posledním takovým byl článek o tom, jak V. Putin ohrožuje nejen Ukrajinu.

Pan P. Pavel se nás snaží mystifikovat (viz, 23. 12. 2021). Tvrdí např., že mimořádnou hrozbou pro naše životy je nebezpečí otevřeného vojenského konfliktu mezi Ruskou federací a Ukrajinou. Toto je nepravdivé tvrzení; od dlouholetého armádního důstojníka bych něco takového neočekával. Avšak jeho vyjádření není odborně kvalifikované, nýbrž pokřiveně politické. Aktuální totiž není hrozba otevřeného vojenského konfliktu mezi Ruskou federací a Ukrajinou, nýbrž hrozba otevřeného vojenského konfliktu mezi Ruskou federací a Spojenými státy (včetně NATO) na teritoriu Ukrajiny.

Je zřejmé, že autor nemá fakticky co říci, nemá žádné věcné argumenty, avšak ví, že je a) nutné pravidelně se prezentovat ve veřejném informačním prostoru (chce být přece prezidentem, a tak musí být viděn), b) musí se svými politickými tvrzeními pravidelně osvědčovat jako hlasatel mainstreamových názorů (což byl ostatně, bez ohledu na politický režim, vždy).

Jaká je skutečnost? V čem spočívá lživost tvrzení pana P. Pavla? Především v zamlčování podstatných faktů: P. Pavel zamlčuje, že USA a NATO se vojensky k Rusku třetí dekádu přibližují; usilovně a nebezpečně.

Někdy je současná vojensko-politická situace na hranicích Ukrajiny a Ruska srovnávána s tzv. kubánskou krizí v roce 1962. Více než 100 amerických balistických raket Jupiter vyzbrojených jadernými hlavicemi a schopných zasáhnout Moskvu bylo v roce 1961 rozmístěno v Itálii a Turecku.

Reakce Moskvy: operace Anadyr, projekt vybudování sovětských vojenských základen na Kubě; jako odpověď na rozmístění amerických střel v Turecku a Itálii.

Reakce Washingtonu: Nemohl přece připustit, aby na dostřel i dohled od americké Floridy existovaly odpalovací rampy se sovětskými raketami středního doletu na Kubě. Vyhlásil blokádu Kuby a přinutil Moskvu odpalovací rampy demontovat.

A pan P. Pavel nám tvrdí, že Rusko má držet ústa a krok, když USA a NATO chtějí instalovat své rakety na dostřel i dohled od Moskvy. Na Ukrajině. A podle všeho i na území Bukurešťské devítky (B9), východního křídla NATO.

Ukrajinu ohrožují lidé, jako je Petr Pavel; ohrožují nejen Ukrajinu. Ohrožují mnoho států. Ohrožují nás.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.