Glosář k 35. týdnu ʹ19

Socha maršála Koněva a zákon
Ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky (schválen 16. 12. 1992, publikován 28. 12. 1992 v čá. 1/1993 Sb. zákonů na s. 1, účinný od 1. 1. 1993), Čl. 10: „Vyhlášené mezinárodní smlouvy, k jejichž ratifikaci dal Parlament souhlas a jimiž je Česká republika vázána, jsou součástí právního řádu; stanoví-li mezinárodní smlouva něco jiného než zákon, použije se mezinárodní smlouva.“
Sdělení č. 99/1996 Sb. Ministerstva zahraničních věcí o sjednání Smlouvy mezi Českou republikou a Ruskou federací o přátelských vztazích a spolupráci (schváleno 26. 8. 1993, publikováno 26. 4. 1996 v čá. 32/1996 Sb. zákonů na s. 1108, účinné 5. 3. 1996); Čl. 21 „Každá Smluvní strana bude na svém území zajišťovat péči o vojenské hroby a vojenské pomníky druhé Smluvní strany, jejich udržování a přístup k nim. Budou rovněž spolupracovat při zjišťování a udržování pohřebišť občanů druhé Smluvní strany, výměně informací o osudu zemřelých a nezvěstných na svém území.“
V jaké to žijeme zemi, když si starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář dovolí uvažovat o odstranění uvedeného památníku, tedy chce porušit zákon tohoto státu?
Politický obchod
Ministerstvo obrany nedávno oznámilo, že se dohodlo s vládou USA na odkupu víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a bojových vrtulníků AH-1Z Viper v celkové hodnotě 14,5 miliardy korun. Že budeme v USA nakupovat, bez ohledu na potřebu a cenu, bylo zřejmé od návštěvy premiéra Andreje Babiše v Bílém domě u prezidenta Donalda Trumpa; a v CIA (viz: Joint Statement by President of the United States Donald J. Trump and Prime Minister of the Czech Republic Andrej Babis; https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/joint-statement-president-united-states-donald-j-trump-prime-minister-czech-republic-andrej-babis/ Foreign Policy; Issued on: March 7, 2019; též viz). Obchod je pouze politický; technicky jsou stroje předražené repasované staré křápy (např. obdobné italské vrtulníky jsou lepší a levnější). Samotná US pozemní armáda je nepoužívá (má je jen námořnictvo). Též jejich provoz je mimořádně drahý; letecká hodina přijde asi na pět tisíc dolarů, drahé jsou náhradní díly. Za jednáním A. Babiše v Bílém domě a CIA je skryto mnoho záležitostí; základem jsou nadgabaritní globální politicko-ekonomické zájmy Spojených států severoamerických v Evropě, zájmy, které nejsou pro naši zemi přívětivé.
Kdo je krizový manažer?
Potkal jsem naší pošťačku. Milá paní. Poštu rozváží na svém kole. Svůj rajón by pěšky neobešla. Ptám se jí na zdraví, jak se má, co vnoučata… Už se těším do důchodu, bude sice malý, ale už jsem z té práce unavená… ale teď nám na platu přidali dokonce pět stovek… chlubí se. Vím, jaký má plat, před časem se jí na to, jako zvědavý ekonom, zeptal. Když mi řekla částku, tak jsem reagoval slovy to si snad dělají prdel. Měl jsem na mysli šéfy České pošty. A vzpomněl jsem si, kolik nastoupilo do vedení pošty v minulých několika letech údajných krizových manažerů, kteří to tam měli dát do pořádku. Výsledek? Pošta je v krizi, premiér říká, že na její záchranu je potřeba dalších sto miliónů − a krizoví manažeři, kteří poštu do krize dostali, odešli z jejího vedení vždy po pár měsících s několikamiliónovým odchodným; a to měli pár set tisícový měsíční plat, když poštu krizově manažovali. A naše pošťačka dostala přidáno pět stovek. Tedy kdo je krizový manažer? Neschopný vyžírka, přisátý, s požehnáním své strany, na veřejný rozpočet příslušného státního subjektu.
Dovětek: Víte, proč Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) není volitelná? Protože kope za ty údajné krizové manažery, jejich statisícové platy a mnohamiliónové odchodné. Pošťačky jsou jí lhostejné (měl jsem chuť napsat u politické zadnice).
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 1625x přečteno
Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.