Glosář k 38. týdnu ʹ19: TOP 09 − fašizující politický predátor. Zabíjení civilistů – normální jednání

pelc vladimír
23.9.2019 15:02
Z řeckého γλώσσα (glóssa), česky poznámka na okraj jiných textů, informací, tvrzení k jejich vysvětlení. Zde drobné poznámky na lem našeho politického dění; k upřesnění jeho významu, podle výběru autora. Nemusí jít jen o politické produkty uplynulého týdne.

TOP 09 − fašizující politický predátor

Chronologie událostí je zřejmá: Do roku 2014 socha maršála Koněva na Náměstí Interbrigády nikomu nevadila. V roce 2014 se místním starostou stává Ondřej Kolář (TOP 09). Od té doby je socha maršála Koněva pravidelně při každém možném výročí polévána barvou, popisována hanlivými nápisy. Pachatelé, výtržníci – podle našich platných zákonů to je výtržnictví – nikdy dopadeni nebyli. Politická reprezentace Prahy 6 evidentně vandaly kryje a chrání – jak to, že policie nechytla ty, co sochu pravidelně polévají barvou, vždyť na místě jsou bezpečnostní kamery (?); ovšem ty, co sochu od hnusu čistí, kamery zaznamenaly a policie je dopadla (!). O. Kolář existenci sochy zneužil pro svou politickou kampaň. Vždyť jak nejsnadněji proniknout do mainstreamových sdělovacích prostředků? Prací pro občany Prahy 6? Blbost; to je pracné, zdlouhavé, nelehké a zajímavé jen pro sdělovací prostředky lokální. Tak by se politická kariéra dělala jen zdlouhavě. O. Kolář potřebuje politický rychlovýtah − do vedení TOP 09. A tak přidělává na pomník tabulky s rozličnými texty, obestaví ho lešením, zakrývá plachtou – vše jen proto, aby politicky dráždil, podněcoval, provokoval a to za hranice Prahy 6, nejraději až do Ruska. K tomu přidává primitivní rusofobii, aroganci vůči premiérovi a prezidentovi. Je to tak ideální vedoucí pohlavár fašizující politické strany TOP 09.

Zabíjení civilistů – normální jednání

V roce 2018 v Afghánistánu zemřelo více civilistů než kdy dříve. Obětí bylo 3804. Bylo mezi nimi 927 dětí. Americký dron zabil třicet afghánských zemědělců. Dalších čtyřicet lidí zranil (19. 9. 2019). Nejméně třicet civilistů zahynulo a čtyřicet dalších utrpělo zranění při útoku amerického bezpilotního letounu na východě Afghánistánu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na americké úřady v Kábulu. Cílem náletu byla podle nich skrýš členů teroristické organizace Islámský stát (IS), omylem byli ale zasaženi místní rolníci. Letecký útok se uskutečnil ve středu večer ve východní provincii Nangarhár a o život při něm přišlo 30 rolníků na poli, když se sešli u ohně, uvedl představitel nangarhárské provinční rady Sohráb Kadarí. Americký nálet proti Talibanu v Afghánistánu zabil deset dětí (25. 3. 2019). Deset afghánských dětí zahynulo v sobotu při americkém leteckém útoku na Taliban v Afghánistánu. Při náletu přišli o život i další tři afghánští civilisté a tři utrpěli zranění. Děti pocházely z rozvětvené rodiny, kterou boje vyhnaly z jiného místa Afghánistánu, sdělila UNAMA na základě předběžného vyšetřování incidentu. Mluvčí mise NATO v Afghánistánu Debra Richardsonová v potvrdila, že nálet provedlo americké letectvo. Zdůraznila přitom, že mise NATO se maximálně snaží předcházet civilním obětem.

Na závěr několik odkazů na podstatné informace a přemýšlivé texty, které, podle mého názoru, stojí za přečtení (Ctrl + klik):

Kauza Koněv: „Starostův naschvál!“ Pirátka, která jediná podpořila sochu, promluvila (18. 9. 2019)

Plukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbit (19. 9. 2019)

,,Havel nám vyhověl. Ministr se zhroutil. Sověti nám řekli…“ Generál Lorenc promluvil o roce 89 (23. 9. 2019)

Co koluje po síti

Dostal jsem kouzelnou minibásničku: Kudy chodil, tudy krad − sociální demokrat.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.