Hamás potřebuje doplnit střelivo a počty bojovníků.

hamas vojaci
5.11.2023 22:49
To je neskutečné; nejprve Ti dám facku, pak Tě kopnu do rozkroku a vzápětí Ti navrhnu příměří – takto nějak si šéf Hamásu Ismail Hanija, schovaný za bukem v Kataru, představuje ukončení (přerušení) konfliktu a výměnu unesených za všechny zavřené palestinské teroristy v izraelských věznicích.

     Jiná věc je, kolik podpory se v Evropě Palestincům dostalo a i jak hojně se projevila pátá kolona - muslimové. Ale nebyly to výhradně muslimské sešlosti a není divu; vždyť např. ve Francii již delší čas se objevují výpady proti Židům a situace často dospěla až do rezignace napadených, kteří se raději odstěhovali do Izraele nebo jinam, třeba i za moře.

     Naopak demonstrace na podporu Izraele byly často poznamenány provokatéry s hesly proti státu Izrael. I u nás v Praze na Staromáku, kde byla demonstrace (i s mou účastí) na podporu Izraele s účastí předsedy vlády a dalších, přišli provokatéři s transparentem a zaměstnali cca dvacítku policistů, neb jistě by se našlo pár mužů ze stávající sešlosti, kteří by jim „vysvětlili“, že si spletli náměstí, protože demonstrace na podporu Palestinců byla současně na Václaváku.

    Jistěže se nespletli, i instalovaný plakát s nápisem nahoře ve věži radnice je toho důkazem. Jsem přesvědčen, že řada podporovatelů Palestinců si neuvědomuje, že svým počínáním podporují agresory, vrahy z řad faktických vládců Gazy, tedy Hamásu. A nejde jen o zákeřný přepad ze 7.10. 2023, kdy vedle 5.000 raket bylo přepadeno pohraničí Izraele a také hudební festival Re´im, kde byl zavražděn velký počet přítomných. Pak je zcela zřejmé, že veškeré ztráty na životě mezi obyvateli Gazy jdou na vrub Hamásu a ne Izraele.

    Ještě k těm demonstrantům, kteří se znovu sešli na Malostranském nám. v počtu 200 – 300 osob. A znovu používali heslo – volně – „od řeky až k moři“, což vyjadřuje požadavek, aby na celém území byl stát Palestina, tedy aby stát Izrael zmizel!!! Pan Rakušan se za sebe vyjádřil, že heslo je už za hranou, ale pokyn pro policii nedá a ta sama nekoná. Co by se muselo hlásat, aby orgány konaly, když totální likvidace židovského státu je málo.  

      M.j. podobné heslo se stejnou náplní používali i politici sousedních islámských států v 60. letech viz.egyptský Násir: „Zaženeme Židy do moře“ a pak fakticky následoval v 67. roce útok z více stran. Velmi těžce se Izrael bránil proti útoku z Golanských výšin, neb to bylo z vojenského hlediska ideální místo pro dělostřeleckou palbu na Izrael, který měli útočníci jako na dlani. Samozřejmě to byl i nástupní prostor pro útok a proto po vítězném tažení Izraele, i za cenu větších ztrát už toto území Izrael nepustil.

    Na závěr malý paradox: stát Izrael byl zrozen v r. 1948 z vůle OSN, toho OSN, které dnes vyzývá k příměří, tedy stejně jak to činí šéf Hamásu Ismail Hanija zmíněný v úvodu článku. Určité vysvětlení se nabízí: v r.1945 bylo 51 zakládajících členů; dnes je 193 členů a silnou skupinu zde tvoří 56 islámských států. Lze rovněž připočíst i další státy, kde jsou muslimové dosti početní.

     Dříve bylo OSN celkem dosti respektovanou institucí, dnes jsme dospěli až k tomu, že nějaká Černochová z předposlední řady světového dění, navrhuje vystoupení zakládajícího člena, takto Československa, dnes ČR.

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.