Hraje se o média?

10.3.2011 09:57
Od rána nám média servírují zprávu o tom, že ministr financí Kalousek, má kompromitující nahrávku na novináře. Tato informace se během dne několikrát změnila. Nejdřív, že nahrávka je a že ji Kalousek bude prezentovat ve večerním Hydeparku ČT. Poté, že již není a že jen mystifikoval veřejnost! Bohužel tyto informace neinformace platíme z našich daní.

Média ve čtvrtek potvrzují, že o budoucnosti novin v úterý jednala a z porady vzešel také dopis adresovaný vládě, který už byl odeslán. Na obranu médií vystupuje v ČT Balšínek z LN a také Čásenský z MfD. Neposložilo DPH jen jako zástěrka? Otřese to nezávislosti médií?

Tak jak se celá kauza vyvíjí, že jednou nahrávka existuje a za několik okamžiků není, jen naznačuje jak média začala chodit po tenkém ledě. Řekl bych, že vysvětlovat kromě ministra financí, by měla také média. To o jejich nezávislost se hraje. Když se na to člověk podívá s odstupem a nezávislé, musí si nutně položit otázku: Dohodli se?

Připomíná mi to předlistopadovou dobu, kdy média neoblomně stála na straně komunistických vůdců, kterým zobala z ruky. Míček je na straně Mafry, která musí vysvětlovat. Hraje se o mediální nezávislost. Kalousek, a roli nehraje jestli na něj podali trestní oznámení, má politickou imunitu.

Takže to vypadá, že demokracie dostala další velkou ránu, která otřásla nezávislosti a svobodou tisku a médií, ze které nemusí média vyjít čistá jako křišťál ...

Jaroslav Klajs


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

racek
Jo, pan Kalousek opět ... požil... jak se říkalo za totáče když policajti někoho chytili
racek
Jediné nezávislé médium je dnes Al Džazíra. Dokud se to bude majiteli hodit, samozřejmě. Jinak platí, koho chleba jíš ... atd. A čí chleba média jedí?
jaroslav
Pane Dubo máte nějaké informace?