A jak Vám dupou králíci, pane Doležale?

obrazek
1.7.2013 23:06
Podle politologova znepokojivého konstatování o personálním obsazování ministerských postů J. Rusnokem je patrné, jak hluboce a s obavami vnímá minulost některých navrhovaných členů vlády a senilně zapomíná na současný stav už bývalých členů Nečasovy vlády (případně vlád předchozích).

 

To, že někdo byl před dvaceti pěti, třiceti lety v KSČ, nebo kandidátem této strany, ba dokonce členem SSM, je pro pana Doležala nestravitelné. Že expremiér Nečas byl aktivním členem SSM, pochází z rodiny komunistického funkcionáře  dělá, jakoby o tom nevěděl. Samozřejmě že to ví a ví i jiné skutečnosti o některých členech vlády za ODS, ale to teď není důležité, protože:  Nečas už není premiérem, ministři  jsou v demisi a ti, co mají (komunistické či jiné totalitní) máslo na hlavě, jsou dávno zapomenuti. Ovšem Jiří Rusnok  a jeho předpokládaná vláda, to je to, oč tu běží. Ti by totiž měli, byť dočasně a bůhví jak dlouho, vládnout a proto je potřeba se na ně zaměřit a znechutit jim vládnutí ještě dřív, než budou  jmenováni a sněmovnou schváleni (což je otázka). No, ale proč už někomu nezadělat na nějaký ten osobní problémek či malérek, no ne, pane Doležale?

     Pan Doležel je zřejmě velmi citlivý člověk na některé skutečnosti, které mu nepasují do jeho škatulek. Skutečnost, že premiér Rusnok mj. navrhuje na místa ministrů jeho odbornické vlády lidi, kteří byť kdysi byli členy či kandidáty KSČ, resp. že mají nějaké spojeni s bývalou KSČ, přestože nic protizákonného neudělali ani dříve, ani v poslední době, je podle něj ne obraz současné politiky, ale obraz o stavu společnosti, pro kterou minulost nic neznamená. Podle něj by tedy měli být zřejmě všichni schopní lidé, kteří měli něco společného s KSČ buďto zastřeleni, nebo v lepším případě někam deportováni, aby v té naší slušné, spravedlivé, poctivé a demokratické společnosti nepřekáželi, případně, aby nedej Bože, prosazovali některé totalitní manýry a podkopávali tak těžce vydobytou demokracii. Vždyť jen představa, že např. M. Pecina působil v SSM musí být pro pana Doležala přímo noční můrou. Škoda, že nelze zveřejnit statistiku, kdo všechno ze současných  politiků byl v PO, tedy pionýrem, aby se vědělo, co v takovém člověku je skryto za potenciální nebezpečí.

     No a aby byl pan politolog Doležal dokonalý, neopomněl připomenout, že ani za normalizace nešlo lidem o (má na mysli komunistickou) ideologii, ale o moc a prospěch. No, snad na tom trochu pravdy bude, ale mohu opáčit otázkou, o co že jde a vždycky šlo současným politikům? Zvláště těm vládním z ODS, TOP 09 a LIDEM nic neříkající strany? Jim šlo a jde o co, snad o nějakou ideologii, nebo o peníze, moc a vliv? Pane Doležele, nenechte se vysmát s Vašimi obavami, pláčete nad špatným hrobem. Společnost je taková, jakou ji k obrazu svému udělali právě tito politici. Nebo si snad máme myslet, že to byli občané, tedy společnost, kdo způsobil pád vlády, potažmo mezinárodní trapas?

     Má-li se něco zlepšit, pak určitě ne s těmi, kteří situaci a pád vlády zavinili (i když prohlašují, že mají 101 většinu, ta je jen pro jejich potřebu na papíře), skutečnou důvěru a spokojenost občanů už ztratili dávno, protože vládli špatně, dokonce velmi špatně a navíc v nekompetentní, nelegitimní vládě. Není co závidět ani panu Rusnokovi, ani potenciálním členům- ministrům jeho vlády. Povodňovou katastrofou nebyly zasaženy jen  naše obce, města, občané, ale v takovém podobenství i politika vlády P. Nečase. Stejně jako pracně lidé a občané odklízejí následky povodní ve svých obcích a domovech, totéž čeká Rusnokovu, případně jinou vládu, protože tak zaneřáděnou politiku, pokleslou mravní úroveň  společnosti, rozkradenou ekonomiku, zkrátka tak zubožený stav země vyčistit od hnoje Nečasovy vlády, bude velmi, ale opravdu velmi náročné. Panu Doležalovi vadí, že se na tom bude podílet i bývalý komunista či svazák. No nic, obraťme list – a jak Vám dupou králíci, pane Doležale?

jiri bata
Politicky neangažovaný, levicově a sociálně orientovaný, s bohatými životními zkušenostmi z mnoha míst pracovního působení. Se zájmem sleduji a reaguji na události dnešních dnů, ke kterým se snažím objektivně, spravdlivě a pravdivě , převážně kriticky, vyjadřovat.Mou snahou je podílet se a být napomocen občanům domoci se právního, spravedlivého, ekonomicky prosperujícího, morálně čestného státu a společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Napsal jsi to Jiří velmi dobře :)