Jedna z dalších nestoudností bývalého ministra Kalouska.

14.5.2022 20:42
Pokusím se tu popsat jednu událost, u které člověk neví, jestli se tomu má smát, a nebo plakat. U této události jsem byl osobně přítomen a mohu na jejím proběhu doložit, jak falešný systém manipulací tu vytvářejí české sdělovací prostředky.

   Dne 30.4.2022 se asi tak po 4. uskutečnila demonstrace na Letné za obnovu občanských svobod a demisi české vlády a účast tam si dovolím odhadnout tak na 100 – 120 lidí. Pro ty účastníky z Letné, kteří si chtěli dát ještě po této sobotní demonstraci nášup, tak byl zorganizován na den 3.5.2022 petiční stánek na Malostranském náměstí blízko Parlamentu s možností podpisu petice proti přítomnosti cizích vojsk na našem území, a mimoto se bylo možno podepsat i pod kandidaturu pana Skálu do prezidentských voleb.

   Petiční stánek byl vybaven improvizovaným podiem s mikrofonem pro řečníky. Byl jsem jeden z těch, kteří se zúčastnili jak sobotního mítinku na Letné, tak i pozdějšího mítinku na Malostranském náměstí. Cílem mé účasti na Malostranském náměstí bylo také poukázat před českou veřejností na bezprecedentní zametání pod koberec korupční kauzy výstavby elektrárny Adularya v Turecku se ztrátou 14 miliard korun pro naše občany, a proto jsem na setkání přišel s transparentem: “TURECKÁ ELEKTRÁRNA ADULARYA – KORUPCE ZAKRÝVANÁ TOUTO VLÁDOU – ZTRÁTA 14 MILIARD KČ Z NAŠICH DANÍ“. 

    V průběhu naší přítomnosti u petičního stánku naši pozornost upoutal bývalý ministr Kalousek, který se po ne zrovna krátkou dobu pohyboval po Malostranském náměstí z místa na místo. Podle mého mínění na náměstí hledal nějakou spřízněnou osobu, se kterou by mohl zapříst nějaký ten hovor. Jak jsme později zjistili, Kalda ho měl zase jako z praku, táhlo z něho jako ze sudu. Jak se tak Kalousek pohyboval po tom Malostranském náměstí hledaje nějakou spřízněnou duši ochotnou mu naslouchat, tak jsme dostali nápad ho pozvat k našemu petičnímu stánku a nabídli jsme mu velkoryse možnost, aby promluvil k celému Malostranskému náměstí z naší tribuny.

    Čekali jsme, že padne nějaká ta jeho moudrost a snad i trošku vtipu do toho dá, ale se zlou jsme se potázali. Kalousek začal tím, že nám vyčetl, že jsme schopni v milionové Praze dát dohromady cca 15 demonstrantů; budiž, jak jsem již vysvětlil, byl to nášup k sobotní demonstraci a my nemáme žádné oligarchické fondy, abychom sváželi občany autobusy z daleka a ještě jim za účast platili. Po tomto úvodu se ale Kalousek rozjel, a začal nám nadávat do debilů apod., zřejmě ztratil sebekontrolu v důsledku vypitého alkoholu. Kalousek nám vynadal a hrdě pak odkráčel, aniž čekal na náš komentář. My jsme to brali jako takový folklórní zážitek, ale tato epizoda pak měla další dohru.

   Já jsem si o tomto „oduševnělém“ projevu páně Kalouskova nejdříve přečetl článek na IDnes pod názvem „Váš protest je zbytečný! Kalousek promluvil k hloučku u Sněmovny“.viz: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/kalousek-praha-debil-malostranske-namesti.A220503_165824_domaci_vapo.

   Pak se ještě podobný článek snad objevil i na Novinky.cz.

   Panu Kalouskovi se podařilo, jak se říká, uplést z ho.. bič. Nějaký podivný redaktor vytvořil do tisku příběh o hrdinném Kaldovi, který to těm demonstrantům na tom Malostranském náměstí pěkně nandal. Stačí si přečíst komentáře pod výše uvedeným článkem na IDnes a je jasné, co bylo účelem tohoto článku.

    Je třeba ještě dodat, že my jsme tam měli kameramana z Raptora, který celou tu naši šňůru projevů natáčel na kameru, a to včetně toho Kalouskova projevu, a tento celý záznam je pak možno shlédnout zde:

https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=3065068297076139        

 

    Redaktorovi, který sepsal tento hloupý článek o hrdinném Kalouskovi, se do jeho ideologického scénáře bohužel hodilo z celého záznamu Raptora jen to, co řekl Kalda, a to on vložil do svého článku. Kdyby býval si do článku ten redaktor vložil i záznam hned následujícího projevu, tak by tam slyšel z mých úst něco, co se Kaldu také týkalo, a silně se ho to týkalo, a já dále vysvětlím, kde je ta souvislost mezi Kaldou a mým příspěvkem na této akci.

   Musím uznat, že mě hodně překvapilo, že se tento hulvátský projev nadrátovaného Kaldu stal i bodem hlavních večerních zpráv na TV Nova a TV Prima. Proboha, kam až úroveň sdělovacích prostředků u nás klesla? Nepředpokládali jsme, že Mirďa Kalousek dokáže takto hyenisticky využít naší neprozřetelné velkorysosti s jeho přizváním k mikrofonu, a že tuto naši velkorysost Mirďa zneužije ke spuštění dezinformační kampaně v novinách a televizi. Že by právě tam na Malostranském náměstí Mirďa rozjel svoji kandidaturu na prezidenta? 

   Já v tom svém příspěvku po Kaldově výronu hulváckosti hovořím o tom, jakým způsobem český daňový poplatník přišel o 14 miliard korun díky korupci na projektu výstavby turecké elektrárny Adularya.

   Jak celá tato nešťastná story s elektrárnou Adularya začala. Jednou si mi stěžoval turecký investor do stavby elektrárny Adularya, že v roce 2010 sháněl po celém světě úvěr na stavbu této elektrárny, a že objel celý svět a žádná banka mu prý díky tehdejší ekonomické krizi žádný úvěr dát nechtěla. Jen prý jedna jediná banka mu byly ochotna půjčit, a to byla Česká exportní banka.

   Jak mi ale pak dodatečně potvrdil tento turecký investor, byl v poskytnutí úvěru od České exportní banky jeden háček. Ta České exportní banka za to chtěla 5 milionů USD jen tak do kapsy, ale tureckému investorovi údajně řekli, že tyto peníze nejsou pro Českou exportní banku, ale pro nějaké to české ministerstvo.

    Teď budu trošku spekulovat, největším akcionářem České exportní banky bylo v té době Ministerstvo financí České republiky. A jak se říká, větší bere, tak vycházím z toho, že by měl Mirďa o těchto penězích něco vědět, vždyť to byl přece on, kdo byl v té době ministrem financí. A já se ho ptal, když tak stál Mirďa vedle mě u podia na tom Malostranském náměstí a díval se na ten můj transparent, zdali si na ten projekt pamatuje. On však na mou otázku nereagoval.

   O období, kdy byl ministrem financí Kalousek, a na České exportní bance se rozdávaly úvěry jako o závod, tak napsal na své facebookové stránce Babiš, cituji:  

https://www.facebook.com/214827221987263/posts/1624183651051606?sfns=mo

„Těch 12 miliard je teď čistá ztráta. Dáreček od minulých vlád pro nás všechny daňové poplatníky. Vlastně jeden z mnoha. Takovéhle nepovedené zahraniční projekty v České exportní bance, za které jsou zodpovědné tradiční demokratické strany, stály náš rozpočet už 40 miliard. A jsou tam další rizikové úvěry, které jsme zdědili“.

   Takže 40 miliard korun stály úvěry na podobné rizikové projekty, na které půjčil tento stát v období ministrování Kalouska, kdy se tyto úvěry pak nevrátily. A zřejmě tyto úvěry nebyly poskytnuty zadarmo, pokud vycházím z projektu Adularya. Tak mi to celé představení na Malostranském náměstí připadá jako jedna velká taškařice, Mirďa bez uzardění pronáší ty svoje opilecké řeči na tribuně, vedle něho stojí ten můj transparent o korupci na projektu Adularya a naše média mu k tomu pak udělají PR v tisku a televizi jako velkému hrdinovi.

  Ještě musím dodat, že já jsem ohledně tohoto projektu Adularya napsal 2 x do TV Prima, 2 x do TV Nova a 3 x do ČT, a také do dalších televizí, s nabídkou na pořad o tomto projektu. V žádné televizi o tento příběh ztracených 14 miliard korun zájem neměli. Ale jak vidíte, o Kalouskovy opilecké řeči, tak to zájem v TV byl. To je prosím úroveň současného českého mediálního prostoru.

 

Miroslav Kelnar

     


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.