Jiří Baťa: Kde rozum nepotkáš, tam o blbost zakopáváš

12.5.2021 08:18
Jak se lze dočíst v ParlamentníchListech.cz, příští týden proběhne zasedání českobudějovického zastupitelstva, na kterém místní Piráti předloží návrh na odebrání čestného občanství města lidem, kteří jsou spojeni s nedemokratickým režimem v Československu, sdělil snaživý lidovec a místní zastupitel pan Šimon Heller s tím, že půjde o komunistické politiky, kteří byli aktivní v 50. letech m.s., konkrétně Antonína Zápotockého, Václava Noska, Zdeňka Nejedlého a Zdeňka Fierlingera. Poněkud zvláštní, že lidovci podpořili Piráty navzdory tomu, že Piráti a KDU-ČSL jsou v předvolebním klání každý na jiné lodi.

Pokud jde o záměr odebrání čestného občanství města jmenovaným osobám je to sice záměr nepatřičný, ale vzhledem k tomu, že jej předložili Piráti, není to zas až tak překvapující. Daleko víc překvapující, hlavně však odsuzující je úmysl samotného pana Hellera, který hodlá na seznam nepohodlných čestných občanů přidat jméno první ženy ve vesmíru, ruské kosmonautky Valentiny Vladimirovny Těreškovové. Aby svůj nápad nějak umocnil, neváhal tuto ženu dokonce nazvat přisluhovačkou Putinova režimu. Kromě toho poznamenal pozoruhodnou větu a sice, že prý odmítá argumenty o přepisování historie, že nikdo nezmění, že České Budějovice udělily Valentině Těreškovové čestné občanství v roce 1979, ale že lze do historie zapsat, že tomu tak bylo „pouze“ do roku 2021! Moloděc, Šimon

Pan Heller v době, kdy Valentina Těreškovová pobývala v kosmu, nebyl ještě na světě, přesto má tu drzost se o této hrdince vyjadřovat, že je přisluhovačkou Putinova režimu. Bohužel mu nedochází (v jeho případě to lze částečně omluvit mládím), stejně jako jeho starším kolegům (které však neomlouvá vůbec), že je-li V. Těreškovová přisluhovačkou Putinova režimu, pak alespoň, lze-li to tak nazvat, slouží „svému pánovi“, zatímco KDU-ČSL (stejně jako Piráti) slouží cizímu pánovi, notabene v neprospěch České republiky!

Podporu lidovce Hellera (nebo snad lidovců?) Pirátů lze pochopit v situaci, kdy Pirátům de facto duje do jejich plachet stejný vítr, jak lidovcům. Tím se tedy rozumí snaha o nevybíravé osočování, pomluvy, obviňování a celková animozita vůči Rusku jako takovému. Příkladem toho budiž jejich emotivní a nepodložené výpady vůči Rusku v souvislosti s neprokázanou účastí a činností agentů ruské GRU na explozi skladu ve Vrběticích. Jinými slovy, společný nepřítel, společné úsilí i postup k jeho eliminaci (zneškodnění). Nic nového pod sluncem!

 

jiri bata
Politicky neangažovaný, levicově a sociálně orientovaný, s bohatými životními zkušenostmi z mnoha míst pracovního působení. Se zájmem sleduji a reaguji na události dnešních dnů, ke kterým se snažím objektivně, spravdlivě a pravdivě , převážně kriticky, vyjadřovat.Mou snahou je podílet se a být napomocen občanům domoci se právního, spravedlivého, ekonomicky prosperujícího, morálně čestného státu a společnosti.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.