Kde jsou vlastně hranice Ukrajiny?

13.2.2022 11:15
Při nedávné návštěvě amerického ministra zahraničí Antony Blinkena na Ukrajině mu šéf ukrajinské diplomacie Dmytro Kuleba ukazoval mapu, na níž je „ukrajinský stát“ v poněkud zvláštních hranicích.

Po návštěvě Blinken  zveřejnil  několik fotografií ze schůzky v sídle ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny.  Jedna z nich ukazuje, jak Kułeba ukazuje Blinkenovi starou „mapu Ukrajiny“. Mapa nezaznamenává hranice nejen ze současnosti, ale ani ze žádného historického období.

 Naopak  zahrnují nejen jihovýchodní území II. polské republiky, tedy Lvovské, Volyňské a Tarnopolské vojvodství, ale také část dnešního jihovýchodního Polska včetně měst Přemyšl, Chełm. a Jarosław. Navíc podle mapy "Ukrajina" také jasně zahrnuje   Kubáň, zemi jihovýchodně od Ukrajiny na druhé straně Azovského moře a země za Donem, které jsou součástí Ruska.

Tato mapa   odkazuje na různé tzv etnografické mapy vydávané ukrajinskými emigranty především na počátku 20. století a také po 2. světové válce. „Hranice Ukrajiny“ byly vytyčovány podle údajně dominantního rozsahu osídlení etnicky ukrajinského nebo ukrajinsky mluvícího obyvatelstva, přičemž kritéria záměrně a radikálně zveličené určovali ukrajinští nacionalisté.  Zveřejnění map mělo jasně   propagandistický účel.

Připomeňme, že v roce 2014, již po státním převratu v Kyjevě a nástupu nacionalistických kruhů k moci,  byly na oficiálních profilech Ministerstva zahraničních věcí Ukrajiny a ukrajinského velvyslanectví v Německu zveřejněny mapy zobrazující hranice Ukrajiny, včetně polských měst.  Jednalo se o „Mapu Ukrajiny“ z francouzské učebnice obecné geografie od Jacquese Élisée Reclus z roku 1885, mapu vydanou ukrajinskými emigranty ve Švýcarsku v roce 1916 a rakouskou mapu z roku 1890.

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Dona

Hranice Okrajiny sú dnes tam, kde si to želá Ukrajina, NATO a celý Západ. Podľa toho sa ministerka zahraničia Británie ani veľmi nezmýlila - resp. potvrdila, že Západ prijal mapu Okrajiny aj s Rostovom na Done.

Rusko si svoje územie a historické fakty môže obhájiť , bohužiaľ až dnes, len silou.

Západ je už tak hlboko a definívne presvedčený o malej odvahe Ruska bojovať so Západom o svoje záujmy, že neváha vyostrovať vojnovú rétoriku a reálne kroky , ktoré vedú k vojne s RF.

Rusko sa dosiaľ bráni , pretože má na to racionálne dôvody : územie Európy siaha až po Ural. To znamená, že zničiť susedné štáty je nelogické, lebo zasiahne to aj ruské územie - západné vetry prinesú pušný prach/ jadrový mrak...  aj nad územie Ruska. A z týmto logickým argumentom arogantne Západ kalkuluje.

Preto sa mi javí, že RF akoby "  čakala ", až Západ sa vojensky zabetónuje a významne posilní na ruských hraniciach.

Rusi budú dovtedy odkladať riešenie svojej bezpečnosti , kým NATO bude dostatočne silné a zaútočí ? To nemá žiadnu logiku, ani rácio. Pretože potom budú nútení použiť jadrové zbrane, kým dnes by sa konflikt dal riešiť ešte bez jadra.

Je evidentné, že Západ núti Ukrajinu , aby vystrelila ako prvá, pretože majú " satelity " pripravené na dôkazy, že prvý výstrel prišiel z ruského územia. Čiže Rusko zbytočne otáľa, zbytočne čaká, zbytočne diskutuje......

 Tak, či tak - bude obvinené ako útočník.