Kdo nebo co z nás dělá idioty?

6.6.2020 17:20
Mám toho prostě dost. Rostoucí a radikalizující se rusofobie. Rozdmýchávaná mnoha většinovými médii. A především doslova pitomými kroky mnoha domácích politiků. Těmi z komunálu počínaje a na vládních postech konče. Zoufám si nad zatím snad ještě menšinovým houfem jedinců, kteří jimi realizovaným krokům fandí a jejich slovům věří. Do kýmsi odbrzděného vlaku k nim nastupují další. Mnozí z nich netuší, kam se vlak řítí. Dokonce neví proč a s jakým účelem ho kdosi rozjel. Ten vlak plný užitečných idiotů...

Jen hloupý vidět nechce, že v tažení proti Rusku, které si mnozí prostě pletou s neexistujícím SSSR, se naše země posunula do první linie. Hned vedle Ukrajiny a Polska. Je příznačné, že k tomu dochází v době, kdy americký prezident velmi stojí o návrat Ruska do G7, kdy sousední Německo doslova „kašle“ na evropské sankce vůči RF a vzájemný obchod těchto zemí roste každým rokem nebo kdy Itálie, ale i Řecko, upřednostňuje Rusy před reprezentací EU a Francie mluví o prospěšnosti normalizace vztahů.

Zdá se, že česká politika tohle nevnímá. Sedí v tom zjevně cizím vlaku a místo Na Bělehrad by ráda křičela Na Moskvu! Volala by ráda, zatím se ale ještě drží zpátky. Anebo ještě neobdržela ty správné noty. Proto místo toho sundavá pamětní desky, sochy, přejmenovává náměstí, chystá se dát jiná jména ulicím, anebo staví pomníčky nacistickým pochopům. A aby toho nebylo málo, zapojuje se vědomě nebo z hlouposti a nedomyšleně do zpravodajských her, kterým zjevně nedorostla. A je pak za hlupáka. K tomu narychlo vymýšlí příběhy natolik směšné, že se jimi baví všechen rozumný svět. Jak z naší strany ubohé! Je zač se stydět.

Proto je nutné mluvit o tom, co zdá se zjevné. Tedy, že státy, co se snaží s Ruskou federací pokroucené vztahy napravovat, si přitom drží na vodítku psíky, kteří na „medvěda“, místo svých pragmatických psovodů, poštěkávají. Uboze hafají a jistě si myslí, že si za to vyslouží pamlsek nebo pánovo pohlazení. Nic takového! Zatímco díky těm, které jsme si zvolili, budeme všichni hrát roli užitečných idiotů, budou ti, na kterých ve světě záleží, dál hrát své hry. Hry pro dospělé. Hrají se tak, že každý se v nich snaží vytěžit pro sebe co nejvíce. A my? S těmi našimi četnými politiky, co nás na všech úrovních vedou, jsme takovým hrám ještě nedorostli. Proto, když nás ti, co vědí, prostě neodkopnou, tak jako dávno v Mnichově nebo i v tom osmašedesátém, hodí nám možná nějakou tu ohlodanou kost! A dobře nám tak. Mlčící hlupáci si víc ani nezaslouží.  


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

paysan

Bohužel se dnes k oněm užitečným idiotům přiřadil i pan předseda Senátu, který světu oznámil, že na Tchai-wan pojede. Výrokem, že postoje stojí nad groši projevil nejen naprostou politickou naivitu, ale poškodil četné české podnikatele, kteří v Číně působí, anebo s Čínou obchodují. To je ale užitečným idiotům zcela jedno!

Dona

V poslednej dobe niektorí diskutujúci na internete, či blogeri - preberajú názor, že Západ, vrátane Nových štátov, si mýlia SSSR s Ruskom. Že útočia na Rusko s pocitom krivdy, ktoré zažili za čias SSSR. To je mylná diagnóza rusofóbie. 

Voči Rusku, ako dominantného národa v rámci SSSR, sa viedli útoky a propaganda posledných 100 rokov. Je potrebné si uvedomiť z akých národov a štátov sa skladal SSSR . V Pobaltí žijú Lotyši, Estónci a Litovci. Keď bolo Pobaltie pripojené k SSSR - Západ to nikdy neuznal, preto ani dnes, ani v minulosti Západ neútočil na Pobaltie.

Členom SSSR bolo Bielorusko. Dnes je nezávislé, ale nemá to ľahké so Západom - buď ho ignorujú, alebo Lukašenko hrá na obe strany.  Členom SSSR bola Gruzie, Arménie, Moldavsko, Stredoázijské štáty... dnes nezávislé.

Podľa môjho názoru, k rozpadu SSSR prišlo kvôli dlhodobej západnej propagande, ktorá lákala obyvateľov do " západného raja" za účelom rozbiť a okupovať územia SSSR - kvôli prírodnému bohatstvu a kvôli získaniu životného priestoru pre prisťahovalcov. Dlhoročné masírovanie mozgov zohralo úlohu pri rozpade  SSSR - a všetky štáty s obyvateľstvom sa otočili k Západu. Podmienka " láskavosti " Západu bola a je - nikto sa nesmie spájať s Ruskom, ktoré sa stalo nástupcom SSSR. Ako prvý krok urobili štáty bývalého SSSR , že vstúpili a vstupujú do NATO. Neviem, ktorý je to bod, ale v zmluve je bod  o povinnom " nepriateľstve " k RF.

Ak si uvedomíme politiku Západu = NATO + EÚ - tak za posledných 30 rokov podporujú všetkých proti Rusku. Dôvod je jednoduchý : keďže  Putin zastavil rozkrádanie RF, začali ho cieľavedome obkolesovať natovským vojskom. Rusko sa dobrovoľne nedá predať, tak ho zničia ekonomicky a zasadia mu posledný úder natovskými zbraňami. No a k tomu potrebujú súhlas obyvateľstva Európy. Ako inak, iba strachom a šírením nenávisti .

Všimnime si, ktoré štáty sú posadnuté a paronoidné voči Rusku najviac ? Všetko bývalí priatelia. Ako dobre cvičené opice.

Rusofóbia je výsledok cieľavedomého vymývania mozgov za účelom splnenia západného plánu na obsadenie ruskej zeme.

Čo mne vadí , je  dekády trvajúce blábolenie o nutnosti komunikácie s Ruskom - politikmi Starého Západu : Macron, Merkel, Trump.... všetci omielajú tie isté frázy , a v skutočnosti podkopávajú Rusku nohy kde sa dá : v Arktíde, vo vesmíre, posielaním bombardérov, lodí do Čierneho a Barentsovho mora, sankcionujú plynovod, premiestňujú vojská k ruským hraniciam...... 

Západní politici hovoria jedno, robia iné. Vôbec nemajú v úmysle skutočne a pravdivo spolupracovať s Ruskom na princípe rovnosti. Preto ich falošné slová ma zo všetkého najviac rozčuľujú. No nedám sa oklamať.

paysan

Pane Kelnare, stran premiéra jen asi tolik, že mnozí vrabci si cvrdlikají, že právě během návštěvy oné "centrály" mu bylo slíbeno, že bude ve funkci podržen za předpokladu, že bude "zpívat" tu správnou písničku. Píšete-li tedy o tobogánu, pak je na něm hlavně proto, že jeho mnozí voliči už vědí, že slova oné písničky pro něj píší nejen v Bruselu, ale také za oceánem.

opatovice328
Ricinová aféra ve zdůvodnění tak, jak je přednesli Babiš s Petříčkem a následováno vyhoštěním 2 pracovníků ruského velvyslanectví, to již je jen třešnička na dortu k celkovému procesu ukrajinizace české země započatého protiprávním vyhoštěním Nikulina do USA a slušný člověk by už opravdu měl začít křičet. S názorem, že ricinový pšouk byl od začátku řízen někým z Langley asi nejsem sám, ale jen bych doplnil k tomu svůj pohled na věc, že tato akce zahraniční "ingteligency" je mířena od samého začátku právě proti Babišovi, že si zkrátka Babiš nic netušíce naběhl do léčky, která na něho byla připravena v této centrále, samozřejmě za aktivní spoluúčasti Koudelky z BIS. Výsledkem je, že se směje Langley a k tomu Novotní, Hřibové a Kolářové a pláčí voliči Babiše. A pokud toto Babiš nepochopil, že se hraje od samého začátku především o něho samotného, pak je rozumu poněkud mdlého a už to nespraví ani tím, že bude obětovat Petříčka, jak si myslím, že k této "oběti" brzy dojde, to už ho ale nezachrání, už sedí na tom tobogánu a řítí se dolů, takže Babiši, drž si klobouk, toto už nerozchodíš.