Kdy už konečně narovnáme hřbet?

cernochova austin 2
31.5.2023 22:25
Řada států přišla k rozumu a odvolali uznání Kosova jako státu. Poslední události na severu Kosova jsou nepřímou obžalobou největšího garanta kosovské státnosti - takto USA. Zločinci z bývalé UCK, kteří byli instalování do vedení státu, pokračují v „čistění“ území od Srbů.

     Když se na území, které obývají Srbové ve více jak 95% uskuteční volby, kdy na kandidátce jsou pouze kosov. Albánci, je zcela na místě, že se jich Srbové neúčastnili. A teď chtějí, těmi dvěma procenty zvolené protlačit na radnice. I ten největší hlupák mohl vědět, že se to domorodcům líbit nebude. Ale preventivní reakce žádná.

    Poklidnou protestní demonstraci napadla kosovská policie (m.j. slzným plynem a dokonce i ostrou střelbou (tedy bez úmyslu zabít) v okamžiku, kdy je jednotky KFOR začaly vytlačovat. Pikantní je na tom i to, že dle bruselských dohod tam albánské speciální jednotky neměly co pohledávat a není divu, že v Srbsku byla vyhlášena bojová pohotovost.

   Reakce Evropy a hlavně USA na potencionální rozhoření dalšího konfliktu jsou až trestuhodně vlažné a politikům se moc nechce jednat s těmi, kteří mají své šéfy u soudu v Haagu. Kdy už konečně začne ČESKÝ parlament a vláda prosazovat ČESKÉ zájmy a kdy se už přestane lísat k modle zvané „americké zájmy“? Troufám si odhadovat, že za panování fialového pětislepence se to nestane.

     Americké zájmy jsou především prezentované vojenskou základnou právě v Kosovu. Srbové by zřízení takové základny s největší pravděpodobností nepovolili a proto bylo nutné Kosovo od Srbska odtrhnout. Je však i něco více ve hře: abychom neztratili vůči Srbům svou tvář a dlouholeté přátelství, měli bychom udělat ten minimální krok a UZNÁNÍ KOSOVA ODVOLAT! I opakovaná omluva za „humanitární bombardování“ by byla na místě.

     Dobrým momentem v mezinárodním chováním českého státu vůči Kosovu a Srbsku by byl akt rozhodnutí mezinárodního soudu v Haagu o vině Hashima Thačiho, takto šéfa albánských zločinců pod falešnou značkou „osvobozenecké armády“. Je-li vinen šéf, jsou na vině i jeho podřízení, takto ustavující politické vedení státu a tudíž jeho zločinné zřízení, které není záhodno uznávat, ať už si to Amíci přejí sebevíce.

P.S.

Takovou zjevnou nespravedlnost ČT přejde malou zprávičkou; být to na jiném bojišti, máme to na talíři od rána do večera neustále.

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.