Konečně debata "s gulama"

12.12.2010 12:18
Dnešní Prima Partie nabídla konečně debatu dvou opravdových politiků. Jak Jiří Paroubek, tak Miroslav Kalousek v ní působili velmi dobře, aniž by měl jeden z nich pocit, že proti němu sedí nějaký "suchar".
Musím říct, že už se mi po podobných debatách stýskalo. Viděli jsme jak slušné chování, tak věcné argumenty pronášené s patřičnými emocemi. Střed levicového a pravicového myšlení tak, jak má být. Jiří Paroubek hájil program sociální demokraice, Miroslav Kalousek zase své důvody, proč v pozici ministra financí jedná, jak jedná. Je jasné, že tito dva politici se nikdy neshodnou, jejich debata ale konečně ukázala, že i sociálně demokratické názory se dají zastávat rázně, jasně a věcně. Škoda, že oba hlavní kandidáti na post po Jiřím Paroubkovi takových výkonů schopni nejsou. A škoda, že debata trvala jen 40 minut...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

zdobinsky
Mám rád debaty, kde jsou uznávanými osobnostmi k danému tématu prezentovány názory z mnoha úhlů pohledu. Něco jako kulaté stoly s citlivým moderováním. Takových je v poslední době málo. Je pravda, že ty nedělní již začínají být klišé.
miluna
tak jestli máte rád debaty co vás obohatí tak sledování těch politických je ztráta času ....PS: oba své příspěvky sem psal s tím, že nejsou míněny úplně vážně ....
zdobinsky
Tak to se musím Lenky zastat. Já se také vždy těším na debatu, která mne v něčem obohatí, otevře mi nové pohledy na problém, na svět. Pak mne také mrzí, když taková debata, která mne vtáhne do děje, končí (díval jsem se na OVM, ale šlo jen o slovní šarvátky, ze kterých nezasvěcený není vůbec o nic chytřejší).
miluna
tak jsem z vašeho blogu dostal pocit, že nejkrásnější věc na světě je dobrá politická debata (stýskalo se mi ....škoda že jen 40 minut) ....byl by to asi strašný život kdyby to tak bylo, tak doufám, že jsem ten podtext jen špatně pochopil:-)