Lákají politici voliče na pyramidovou hru?

obrazek
16.10.2013 08:38
Pyramidové schéma, kterému se také říká letadlo, je neudržitelný a podvodný finanční model, který slibuje zisk všem, kteří se do něho zapojí. "Pouze" jim je zatajeno, že nekonečnou geometrickou řadu tvořenou dalšími vkladateli nelze zajistit. Na stejném principu pracují i ti politici, kteří slibují, že budou bojovat proti nezaměstnanosti.

Například tím, že absolventům škol zajistí práci a to tak, že jejich potencionálním zaměstnavatelům vytvoří příznivé daňové podmínky. Jiní, v podstatě to samé, slibují jiné sociální skupině. Neboť například všichni nezaměstnaní nejsou absolventi škol a daňová úleva může být pro zaměstnavatele tak lákavá, že se cílenou záminkou zbaví nezvýhodňovaných, aby mohli nabrat lacinější pracovní sílu, tak každý kdo nemá IQ tykve musí vytušit, že ke snížení nezaměstnanosti stejně nedojde. A i ti co na lep politikům skočí se po čase (přijdou noví absolventi) mohou dostat do pozice těch, kteří na principu pyramidové hry, slibující snížení nezaměstnanosti, prodělají.

Aby bylo jasno. Na každé pyramidové hře musí vždy někdo prodělat a politici to nepochybně ví. "Pouze" se spoléhají, že jim hlupáci, nebo v tomto konkrétním případě mladí sobci, kterým nebude vadit, že jejich zvýhodnění někdo jiný odnese, dají hlas. A o ten jim jde až na prvním místě, neboť vytloukání klínu klínem počty nezaměstnaných nesníží a tíživý sociální problém, ač ho slibují vyřešit, nevyřeší.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: politická kultura, volby 2013

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.