Máme zapomenout na Gagarina?

gagarin
12.4.2016 14:55
Ta tvář a to jméno před 55 lety obletělo celý svět. Ten den celý svět seděl u televizních obrazovek a s napětím poslouchal zprávy sovětské agentury TASS o úspěšném letu prvního člověka do vesmíru. Sovětský kosmonaut Jurij A. Gagarin se tehdy stal prvním člověkem, který obletěl naši modrou planetu. Stalo se tak 12. dubna 1961.

Po 108 minutách letu se vesmírná loď Vostok 1 úspěšně vrátila na zem. Dnes již zapomínáme, ale tehdy nás ta zpráva všechny mile překvapila. Svět se vydal na cestu dobývání vesmíru. Již stovky kosmonautů obletěly naši planetu. Gagarinovo prvenství je ale historické.

Major Jurij A. Gagarin se stal před 55lety hrdinou pro celý svět.

Nelze také zapomenout, že na svých zahraničních cestách byl všude s obdivem vítán. Pro nás bylo a je stále vyznamenáním, že před 55 lety jeho první cesta do zahraničí vedla do Československa. Májová Praha, mu tehdy připravila triumfální a přátelské přijetí. Skromný Jurij Gagarin na to nikdy nezapomněl.

Dnes v rámci protiruského taženíí je snahou mnohých tvůrců této protiruské politiky na úspěchy sovětské kosmonautiky zapomenout. Zapomenout také na majora Jurije Gagarina a na jeho let do vesmíru. I po těch dlouhých 55 letech však přes tyto snahy nezapomínáme. A ta známá písnička, která se narodila hned po jeho návratu z kosmu je nám stále milá. Připomíná nám ten slavný den a hrdinného majora Gagarina.

Dobrý den, majore Gagarine, tak jsme se konečně dočkali …


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.