Ministře zahraničí Zaorálku, Vám podobní v ČSSD a ve vládě, neberte slovo demokracie nadarmo!

25.2.2014 09:42
Pokud mne paměť neklame, tak hlavním cílem občanské nespokojenosti 17.listopadu 89, bylo získání všech demokratických občanských svobod. Požadavek to byl samozřejmě oprávněný. Pokud mne paměť neklame, spolu s ním neznělo ulicemi volání po důstojných sociálních podmínkám, po práci či po ukončení zištného privátního rozkrádání státu politickými elitami.

Pokud mne paměť neklame, za vzor papalášského odtržení od života běžných lidí se po 17. listopadu 89 občanům např. předkládaly informace o zdravotnickém zařízení určené prominentům komunistického režimu a  těm co ho podporovali(sportovci, umělci) nesoucí název  SANOPS  a o přísně střeženém VIP rekreačním zařízení politických špiček socialismu na Orlíku, které nabubřelým luxusem rozhodně neohromovalo. K nahlížení do privátních  luxusních sídel špičkových soudruhů, plných přepychového zařízení a luxusních aut, nebyl žádný důvod. 

Stačilo 25 roků a z aktuálních záběrů z Ukrajiny je patrné, že  se jako důkaz k oprávněnosti občanské neposlušnosti(nenávisti) ze strany  frustrovaných "hladových"  a k náhle (copak Janukovyč zbohatl až letos?) vytrysknuté  potřebě opět  nastolit demokratický režim, využívají i záběry z honosného sídla bývalé hlavy státu, plného přepychového zařízení, včetně  flotily luxusních aut.  Spolu s nimi se šíří informace o obrovském bohatství, které Janukovyčova rodina nabyla.  Kdo záběry viděl, musel nepochybně nabýt dojmu, že  násilí na Majdanu páchané opozicí, nebylo bezdůvodné. 

V kontextu ukrajinské reality  si pokládám řečnickou otázku. Našlo by se i v České kotlině  dostatek podobných důkazů o tom, jak byly ideály listopadu 89  horními deseti tisíci zneužity? Byť si nemyslím, že by na našem území dosáhly intenzity Janukovičovy orientální nabubřelosti, přesto by to ke kopírování z Majdanu  našimi frustrovanými "hladovými"  nepochybně stačilo také. 

V žádném případě o podobnou konfrontaci nestojím, neboť jsem toho názoru, že šibalské svinstvo je nutné vymést mimořádně přísnou, ale demokratickou cestou. Proto po událostech na Ukrajině varuji aktuálně mocné před tím,  že by  rezignovali na splnění slibu, že legislativní cestou odhalí a potrestají všechny šibaly co stát okrádali a okrádají a že nastolí takové podmínky, aby k jeho rozkrádání nedocházelo. A už vůbec ne  do té míry, aby  podráželo nohy nejdůležitější společenské hodnotě, kterou byl na Majdanu chybějící   sociální smír. Pokud se mým varováním nebudou řídit a dál  budou  ospravedlňovat násilnou cestu, která povede k personálním politickým změnám na Ukrajině, což rozhodně není samo o sobě zárukou, že lidé na Majdanu neumírali zbytečně,  pak se může stát, že budou našimi  frustrovanými "hladovými" vyslyšeni a i u nás bude téct krev. 

Jsem přesvědčený, že by aktuální dění na Ukrajině nemělo být pro rozumné občany vzorem k řešení našich společenských změn!!! O to víc by mělo být varováním pro naši politickou, ale i nečestně vzniklou "nominální" elitu, jak se  také dají společenské problémy, v horším případě, konspiračně ošetřené touhy jiných šibalů  je vystřídat, řešit. Zkrátka a dobře. 

Ministře zahraničí Zaorálku a Vám podobní v ČSSD a ve vládě, měli by jste počítat do tří, aby jste neporušovali první občanské přikázání: Nebudeš brát slovo demokracie nadarmo!!!

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Pokud vás mohu pane Štváne jakkoliv podpořit ve vašem doufání, řekněte jak, budu doufat s vámi :)

stvan

Pane Schlimbachu, jist si nejsem, přesto v zájmu civilizace doufám, že někteří snad ano.

schlimbach

Napsal jste to hezky pane Štváne. Události posledních dnů ale prokazují, že vaše volání asi těmi osobami vyslyšeno nebude. K toimu by bylo potřeba mnoho osobní statečnosti, rozumu umu a vůle. Jste si jist, že ti, koho oslovujete toto splňují? Domnívám se, že je to marné volání -(