Nečas jako Harry Petr

16.12.2010 20:02
J. K. Rowlingová píše bezesporu výborné dětské knížky, které jsou plné zajímavých příběhů a názvů. Story o české koalici by si však nevymyslela ani ona. Pokud Rowlingové někdy dojdou peníze, může napsat pokračování svých knížek, tentokrát pro dospělé, s námětem české koalice. Myslím, že by se staly bestsellerem stejně, jako jejich dětské verze.

Petr Nečas jako Harry Petter, Miroslav Kalousek jako Kalous Brumbál, Radek John jako Johndemort, Vít Bárta jako Vít Weasley a Kateřina Klasnová jako Hermiona.

Nechci, aby výše uvedené řádky zněly pateticky. Ale už opravdu nevím, co si o současné vládní koalici myslet. Současný korupční skandál na ministerstvu životního prostředí za dnes už exministra Pavla Drobila, o kterém podle nahrávek věděl i premiér Petr Nečas, je opravdu silné kafe. Nejsem zastáncem toho, aby vláda padala při sebemenším skandálu, naopak, myslím, že žádná vláda se čas od času nevyhne nějakému tomu malému skandálu, protože i ministři a jejich spolupracovníci jsou jen lidé - všelijací lidé. Tato věc však na demisi vlády - či minimálně zúčastněných, tedy Pavla Drobila a Petra Nečase - zcela jistě je.

Byl to přeci Petr Nečas, který vždycky v minulosti patřil mezi bijce sociálně demokratických vlád, když byla jeho ODS ještě v opozici. Neumím si představit, že pokud by se něco podobného stalo tehdy, že by (tehdy ještě) poslanec Nečas mlčel či přihlížel. Byl by jedním z prvních, kteří by volali po spravedlnosti.

Politika není vždy košér a člověk se může dostat do problémů dřív, než by řekl švec. To je bohužel riziko věci...rozpočtově odpovědná vláda by měla být sestavená z odpovědných ministrů a odpovědného premiéra. Uvidíme, zda to, co si Petr Nečas naDrobil, i sám sní.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.