Nemohu si pomoci

17.3.2014 12:05
Referendum na Krymu je politické řešení, které v tomto sporu upřednostňuji. Neudělat nic, tedy nechat vyřešení občanské a národnostní nejednoty jen na Ukrajincích samotných a na současném mocenské vedení Ukrajiny, jehož zvolení je legitimní asi jako já jsem černovlasý, tekla by krev.

Syn by otce nenáviděl, bratr by bratru škodil.  A pokud začne téct  krev, pak je to jen krůček k něčemu, co údajně nikdo nechce.  Ke kruté občanské válce. Pokud by k ní došlo, co by požadoval po EU, USA a Rusku její vítěz? "Jen" to, aby jeho silové vítězství svět politicky uznal. A svět by, tak jak už mnohokrát(Jugoslávie rozdělena díky i sadistické genocidě) učinil, čímž by krveprolití z řad vítězů i  poražených politicky a diplomaticky  legitimizoval. Proto nechápu, proč údajně mírumilovný svět odmítá referendum na Krymu, které je "jen" pokojnou náhražkou občanské války a akceptovatelným ekvivalentem našeho sametového rozchodu s bratry Slováky, který, kudy chodíme, předkládáme světu  jako vzor pozitivního řešení geopolitických(národnostních) neshod. Když jsem napsal za a)  musím napsat i za b).

Po dohodě Janukovyče (šibal, jenž byl legitimně zvolen, ale mým šálkem rozhodně není)  se zástupci opozice (Kličko a spol) se zástupci zemí EU, že budou okamžitě omezeny pravomoci prezidenta a vypsány na prosinec předčasné volby, se nabízelo ideální řešení, neboť by o svém osudu demokratickou cestou pod dohledem světa rozhodli Ukrajinci.  Netrpělivá, k silovému řešení nakloněná část Majdanu, která zřejmě měla strach, že by se po svobodných volbách k moci nedostala,  to odmítla.  Nejsem fanatický přívrženec Ruska, ale jsem fanatický nepřítel války. Skutečnost, že se EU a USA mračí, mi nemůže zabránit vyslovit občanský názor, že Rusko (Putin) zvolilo  správné řešení, které je následkem nedodržení výše zmíněné dohody, ne její příčinou!!!

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Krym, referendum

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Pane Štváne, velmi dobře napsáno :)