"Nepřesnosti" prezidenta Perese

obrazek
8.10.2013 10:28
V žádném případě má mysl není zaměřena proti Izraeli. Jsem totiž toho názoru, že k jisté míře preventivní zásadovosti vůči svým sousedům byl a je donucen. To však neznamená, že by se měl jeho prezident Peres dopouštět - jemně řečeno - nepřesností. ČR je podle Perese jiná než ostatní státy, má podle něj vysoké morální standardy.

Nevím, jaké informace se k prezidentu Izraele dostávají, ale pokud za vysoký morální standart považuje "naše" více jak dvacetileté masivní rozkrádání státu privátním sektorem (čest jeho části, která se chová slušně), který si s velkou pravděpodobností u politiků, včetně Zemana, který stál u zrodu tzv. Opoziční smlouvy, nakoupil legislativní beztrestnost, pak je něco ve státě Izrael prohnilé. Burcovat (planě slibovat) na náměstích proti rozkrádání a legislativně mu v praxi utnout tipec není totiž jedno a to samé.

Zkrátka a dobře. Obyčejní lidé vysoký morální standard České republiky či Czechie (narozdíl od Zemana mi je tento název vyloženě odporný) negativně pociťují každý den na své kůži. Pokud bych měl použít přirovnání, kterému by prezident Peres mohl rozumět, tak jsou obyčejní lidé v naší vlasti vůči rozkrádání státu stejně bezmocní, jako řadoví občané Izraele a Palestiny toužící žít v míru. Dobro či zlo je jak Izraeli tak v naší vlasti pouze v rukou politiků, potažmo vyšších ekonomických či geopolitických zájmů. Morálka, myšleno v tom dobrém slova smyslu, obecně moc úspěchů v horních patrech politiky nemá. Kdyby měla, nemusel by například Zeman, ač je hlavou státu země, kde jsou horní schody plné nezameteného nepořádku, komukoliv radit, kam má emigrovat. Lidé v utečeneckých táborech na celém světě jsou totiž obyčejní lidé a do této situace se dostali jen díky tomu, že se politici (vůdci) nedokázali dohodnout, ale i proto, že si navzájem medůstojně (lživě) pochlebovali.

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.