Nerušme jen extremistická hnutí. Hlídejme i politické strany, které k jejich vzniku dávají příčinu

obrazek
1.3.2012 13:33
Podle expertů je problém, že od roku 1989 žádný orgán - ani BIS - neoznačil v oficiálních veřejných dokumentech KSČM za extrémistickou stranu. Stranu, která však podle ministerstva vnitra nevyzývá k násilí, neorganizuje paramilitantní jednotky, teroristické či jiné násilné akce, ani nevyzývá k přebírání funkcí státních orgánů. Naopak podle slov ministra vnitra lpí na dodržování zákonností.

Nevím, o jaké experty se jedná, ale pokud by měli pocit, že jim aktuální návrh ministra vnitra Kubiceho, který vládě doporučil nezrušit KSČM, vzal možnost chránit naší zem před extremistickými politickými postoji, tak bych si jim dovolil vzkázat, aby se zamysleli, jestli by nebylo vhodné soudní cestou kultivovat politická rozhodnutí současných vládních stran, jejichž praktická politika může být bez vších pochybností spouštěcím mechanismem pro vznik politických seskupení, které by mohly vyzývat k násilí, organizovat paramilitantní jednotky, teroristické či jiné akce a vyzývat k přebírání funkcí státních orgánů.

Je přeci naprosto jasné, že politická příčina (zákony nařízené sociální vyloučení) vždy byla a bude pro vznik nedemokraticky a násilně zaměřených stran či hnutí stejně důležitá, jako je oheň důležitý pro existenci kouře. Nebo snad k Velké francouzské a bolševické Říjnové revoluci došlo proto, že se blahobytem a spravedlivým zacházením unuděný lid potřeboval rozptýlit válečnou vřavou, konfiskací majetku bohatých a organizováním poprav spravedlivých(?) vládců? Nebyl naopak příčinou krvavých revolucí špatný politický úsudek, že ti dole musí snést všechno? Copak ekonomický kolaps našeho státu, ale nejen jeho, nemá původ v prosazení vůle demokraticky zvolených stran, že transformaci státního majetku, veřejné zakázky a nečestně nabyté majetky nesmí otravovat (ohrožovat) přísná, tedy civilizovaná legislativa? Copak si někdo může být jist, že současná ekonomická realita nezrodí fanatické odpůrce režimu Mašínovského střihu?

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.
Klíčová slova: Extrémismus

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.