Obrovský problém s „velkou".

HUvRam
15.9.2022 18:12
Téma tohoto fejetonu je sice nevábné, ale týkalo se i císařů, kteří stejně jako kmáni museli za onou lidskou potřebou chodit pěšky.

Za běžných okolností se o ní vůbec nemluví, ale současné „okolnosti“ nyní již nejsou běžné. A proto se lze preventivně zamyslet i nad tímto většinou opomíjeným lidským fenoménem.

Když potřebujeme, tak zajdeme na WC  a zařízení k tomu účelu obvykle z porcelánu vyrobené využijeme  A spláchneme. Obvykle.

Ale již ve velmi blízké budoucnosti může s tou posledně jmenovanou „velkou operací“ nastat velký problém. Nepoteče totiž voda, protože na území evropské unie nastane mohutný výpadek elektrické energie lidově přátelsky zvaný „blackout“.Již i  skuteční odborníci na energetiku předpovídají, že k němu zcela jistě dojde, jen není známo kdy.  Pokud potrvá více než dva dny, následky budou hrozivé.

Pokud zústanu u zvoleného tématu, tak zejména na sídlištích bude mezi jejich obyvateli rezonovat vpravdě nerudovská otázka: „Kam s tím?“

Ale odpověď na ni nikdo nenabídne, protože jí nikdo nemá. Ani evropští „zelení šílenci“, kteří nás do současné energetické krize dostali. A tak se z lidské aktivity, o níž se běžně nemluví, stane obrovský sociální a zdravotnický problém. Jeden z mnoha, které na nás co nevidět dopadnou.

V dětství jsem viděl nádherný film Karla Zemana s názvem „Cesta do pravěku“. Ani ve snu jsem však netušil, že budu podobné „cesty“ přímým účastníkem. A ještě ke všemu nemám ani kadibudku!

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: blackout, kadibudka, WC

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.