Odcházení Radka Johna nebo jen Odprdění?

obrazek
12.5.2011 09:37
Jestli je v něčem Vít Bárta dobrý, tak je to odvádění pozornosti od vlastních problémů a od problémů Věcí veřejných. Demonstrativní gesto odcházení Radka Johna z vlády, kterému se v médiích klade mimořádná pozornost, je toho zářným příkladem.

 

Za normálních okolnosti fungování vlády by tohle odcházení, které bych přirovnal spíše k „Odprdění 2“, nemělo žádný význam, protože odejít funkce bez faktických pravomocí resp. z trafiky, je jen divadlem pro lidi. Vít Bárta se taky velice rychle zorientoval v situaci, která nastala a okamžitě s poslancem a bílým koněm Babákem stáhli své kandidatury na předsedy VV. Byl to opravdu, z politického hlediska, dobrý tah, který odvedl pozornost od obálkového uplácení Bártou své členské základny a od praní špinavých peněz Babákem, který dosud veřejnosti nevysvětlil transakce na svých účtech.

Mnohem závažnější skutečnosti ovšem je, že tohle odvádění pozornosti od problémů vlády přichází zejména v době, kdy se do éteru dostávají informace okolo uplácení lidí kolem bývalého premiéra Topolánka z ODS. Situace kolem Dalíka a Topolánka je docela vážná, vzhledem k tomu, že v Rakousku vypovídal svědek, který okolnosti okolo nákupu Pandurů popsal tamní exekutivě. Nyní se média se vši pozornosti budou věnovat fiktivnímu odchodu Johna z vlády, jelikož se vzhledem nezměněné podobě mandátů v trojkoalici nic neděje, a korupce okolo nákupu Pandurů na obraně, vyšumí do ztracena.

Docela zajímavé stanovisko k vládní krizi zaujala TOP09, která neustále opakuje, že TOP09 v žádných skandálech nefiguruje a vše hází na své kolegy v koalici. Přitom právě TOP09, která vznikla z Lidovců, stojí za největšími skandály na obraně. To právě Lidovci za posledních několik let stáli za podivnými transakcemi kolem nákupu vojenské techniky. Takže z úst pana Kalouska tyto věty o neposkvrněnosti, zní poněkud farizejsky.

Je tedy především na veřejnosti, aby si tyto skutky a činy členů trojkoalice probrala a řekla své jasné NE! Nálada ve společnosti je dost napjatá a lidé už nechtějí nečinně přihlížet, jak se tento stát pomalu rozkrádá a peníze mizí ve spárech kmotrů, mafiánů a na karibských účtech.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav

Klaus celou tuto komedii zastřešuje...

adamicek

Kmotr kmotrů pan Klaus tomu úspěšně sekunduje.