Otevřený dopis ohledně zrušeného setkání A. Babiše s občany Třeboně

psaci stroj
26.1.2023 15:33

Městský úřad Třeboň

PeaDr. Jan Váňa, starosta města  

Palackého náměstí 46/II

379 01 Třeboň
                                                                                                                                                        Praha, 26.1.2023  

     

     Nevím, jak mám začít tento dopis, nějak se mi v prstech kroutí ta pomyslná tužka a nechce mi psát. Obyčejně začínám dopis oslovením „ Vážení …“, ale teď se mi toto oslovení jeví vůči vám, představitelům města Třeboň, jako poněkud neadekvátní. Chápu, že jste třeba právě vy nemuseli být aktéry primitivního chování některých občanů vašeho města v kauze, kterou tu dále popíši, ale jako delegovaní zástupci tohoto města nesete zajisté svůj díl odpovědnosti za to, jak se vaši občané chovají k občanům z jiných regionů.   

    Co je důvodem mého negativního postoje vůči vašemu městu, to vám nyní objasním.

   Dne 2. 8.2022, kdy mělo ve vašem městě Třeboni proběhnout setkání bývalého premiéra ČR a nynějšího kandidáta na prezidenta Andreje Babiš se svými příznivci, jsem shromažďoval před hlavním vlakovým nádražím v Praze podpisy pro kandidaturu paní Vitáskové na prezidentku. V popolední době přistoupil k našemu petičnímu stánku jeden mně neznámý občan s informací, že před chvílí vyslechl rozhovor dvou osob o tom, že je v Třeboni přípraven atentát na A. Babiše. Tento atentát měl údajně uskutečnit snajpr, který měl vystřelit na A. Babiše z prvního patra u nějaké Jindřichohradecké brány.

   Já jsem si po odchodu této osoby na vlak zjistil, že se má toto setkání A. Babiše s občany Třeboně uskutečnit za cca půl hodiny.  Abych nepromeškal drahocenný čas, tak jsem šel okamžitě ohlásit tuto informaci o připravovaném atentátu na policejní stanici na hlavní vlakové nádraží v Praze. Poté jsem se potkal s pracovníky Odboru extrémismu a terorismu z Krajského ředitelství policie hl. města Prahy a ze záznamů z kamer jsme si potvrdili osobu, které mě o tomto připravovaném atentátu informovala.

     Co se událo poté, jsem se dozvěděl až druhý den z Budějcké Drbny. Nešlo jen o to, že na základě mé informace o připravovaném atentátu na A. Babiše bylo zrušeno jeho setkání s  příznivci v Třeboni, ale z tisku jsem se dozvěděl i detaily toho, jak nepřístojné chování prokázali někteří občané Třeboně v době, kdy se tento mítink měl uskutečnit. Zkrátka, nedůstojný cirkus, který bych přiřadil spíše k chování u barbarských kmenů před 2 tisíci lety.

   Obracím se nyní k těm určitým občanům vašeho města, kteří se těchto orgií primitivismu zúčastnili s dotazem, zda mají nějaký limit chování v sobě, co se jím zdá ještě únosné, a co již považují být za hranou toho, jak by se měl inteligentní člověk chovat?

    Já se cítím poměrně oprávněn vyslovit takovéto negativní hodnocení na chování některých občanů Třeboně, a to díky mé zkušenosti, kdy jsem byl 2 x na určitých shromážděních předmětem napadaní osob, které měly blízko k současné vládnoucí koalici. 

    V prvním případě jsem byl v roce 2019 napaden dvěma osobami na námi organizovaném mítinku, a poněvadž na oné akci byly přítomny některé české televize, tak mnou nevyprovokovaná rvačka s těmito dvěma provokatéry prošla hlavním večerním vysíláním minimálně na dvou českých televizích. Jen dodám, že jsem o podobnou reklamu samozřejmě nestál. A ptám se, je to přesně to pravé ořechové, o co některým občanům v Třeboni šlo toho 2.8.2022? To je vyvolat laciné konflikty před televizními kamerami a nebo fotoaparáty novinářů? Pak musím říci, že je mi těch občanů Třeboně opravdu líto, že nedokáží jako inteligentní lidé dodržovat společensky únosné meze pro diskusi a pravidla pro vzájemné chování. Za mě, já takovéto jednání, kdy určitá individua jdou na mítink oposice a tam provokují incidenty, považuji za perverznost.

    A nyní se vrátím k onomu domnělému atentátu na A. Babiše, kdy byla moje osoba zneužita k takovému mrzkému účelu, jakým bylo zrušení setkání A. Babiše s jeho příznivci v Třeboni.

    Mně se daný občan zapsal do archu s podpisy pro kandidaturu paní Vitáskové na prezidentku ČR jménem, které určitě nebylo to pravé, ale tipuji, že město, kde dotyčná osoba bydlí, že to bylo správné. Takže já jsem přesvědčen, že onen nositel té lživé informace o připravovaném atentátu na A. Babiše, že je z třeboňského regionu.

    Až jsem si byl jist, že si ze mě někdo opravdu nechutně vystřelil, a že ta informace o atentátu na A. Babiše mi byla podsunuta ze zlé vůle, tak jsem se čestně Andreji Babišovi omluvil prostřednictvím Budějcké Drbny za to, že jsem důvěřoval někomu, kdo byl natolik nízký, že byl schopen vypustit takovouto podpásovou informaci.  

    V těchto dnech jsme se opět staly svědky toho, že nějaké podobné individuum podniká kroky, které ohrožují bezpečnost manželky pana Babiše. Tento poslední hyenistický čin proti A. Babišovi mě přiměl k činu, že jsem šel podat trestní oznámení na onu osobu, která mě podsunula lživou informaci o připravovaném atentátu na A. Babiše. A jsem přesvědčen, že dokáži dosledovat, že dotyčný provokatér se bude muset zodpovídat trestněprávním orgánům této země. To snad odradí další, co budou mít také pokušení, podobným primitivním způsobem narušovat mítinky opozičních stran.       

     Vaše město Třeboň jsem dosud navštívil jen jednou jedinkrát ve svém životě, a to bylo před cca 50 lety na nějakém školním výletě. Nechci se dotknout slušných občanů Třeboně, kteří by se k podobnému primitivizmu nikdy nesnížili, ale musím se vyjádřit tak, že nazírám díky těmto zmíněným incidentům na celé vaše město s velkým despektem a pro příště se tomuto vašemu městu určitě vyhnu velkým obloukem.

   

Miroslav Kelnar


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

opatovice328

Pan starosta z Třeboně mi odpověděl hezkým dopise, asi ne všichni obyvatelé Třeboně souhlasili s těmi provokacemi kolem návštěvy pana Babiše v Třeboni.