Otevřený dopis prezidentu Erdoganovi

obrazek
28.5.2018 20:26
Vážený pane prezidente, je mi velmi líto, že některé z evropských zemí nepochopily Vaši potřebu podpořit kampaň směřující k Vašemu jistě drtivému vítězství v blížících se volbách mezi Turky, kteří ve značném počtu žijí v zemích Evropské unie.

Postoje některých německých, nizozemských a rakouských politických představitelů jsou hloupé a neomluvitelné. Komu může vadit, když představitelé současného Turecka chtějí Turkům v Evropě vysvětlit, jak je důležité v referendu hlasovat ve Váš prospěch. Vždyť bez velmi silného mandátu občanů Turecka byste se nemohl tvrdě vypořádat s těmi podrazníky, kteří si dovolují s Vámi nesouhlasit, nebo dokonce proti Vám veřejně vystupují. Ně­kteří z nich si jistě zaslouží i trest smrti, který jste v případě vítězství slíbil konečně za­vést.

Protože vím, jak hluboce jste myšlence demokracie oddán, věřím, že mně umožníte na území Turecka zorganizovat přibližně 15 veřejných setkání občanů s příznivci Vašeho poli­tického odpůrce Fettulaha Gülena.

Váš ctěný souhlas bude fackou těm zaostalým a barbarským strukturám Evropské unie, které si neuvědomují, jak velkým příkladem a inspirací se pro demokratickou budoucnost těchto zemí mů­žete stát.

Váš tajný obdivovatel.

(Pro jistotu jsem se nepodepsal, přestože tady se zatím smí psát o všem. Ovšem, jak řekl pan Jan Werich, pouze na vlastní riziko.)

Z důvěrných zdrojů převzal Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: demokracie, prezident, Turecko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.