Otloukánci

HUvRam
26.7.2020 16:10
„Otloukej se píšťaličko …“, ále, co to sem pletu? Dnes chci psát o jiném „otloukání“. Správně je tedy“: „Nech se otloukat policisto! Nenecháš-li se otloukati a budeš se chtít brániti, budu na tě žalovati politikovi-pánu, ten ti dá výpověď v tu ránu!“

Já vím, že si dělám legraci z velmi vážné věci, ale jak říká jedno staré české přísloví „Sranda musí bejt, i kdyby tátu věšeli!“. Situace je vážná a na rozdíl od názvu jedné francouzské filmové veselohry, začíná být zoufalá. Policisté a příslušníci bezpečnostních složek řady západoevropských zemí jsou dennodenně vystavováni brutálnímu násilí ze strany imigrantů početně doplněných stejně agresivními příslušníky všech možných i nemožných politických směrů, které bych pro zjednodušení a společný cíl, kterým je odstranění současného společenského zřízení, charakterizoval jako anarchisty.

Přímo tristní je pohled na skupiny před násilníky a vandaly ustupujících policistů v každém okamžiku ohrožovaných na životě přímým fyzickým násilím, létajícími dlažebními kostkami a zapálenými „molotovovy koktejly“.

Tito lidé, původně se snažící zabránit masovému ničení veřejného i soukromého majetku a s tím obvykle spojenému rabování, se tak díky nesmyslným rozkazům velení řízeného velmi „korektními“ politiky stávají doslova otloukánky.

Navíc jsou informace o takovýchto mimořádně závažných incidentech silně cenzurovány, a tak se o nich dozví jen omezený počet lidí většinou prostřednictvím záběrů natočených na telefon a později zveřejněných na internetu.

V této souvislosti mne napadla přímo „hrůzyplná“ myšlenka. Vzhledem k dosavadním zkušenostem si totiž dovedu docela dobře představit, že při masových protestech občanů proti současnému politickému vedení státu provázených byť i jen zlomkem podobného násilí, už by se minimálně gumovými projektily dávno střílelo.

Usmiřovací politika ústupků protivníkovi – tzv. appeasement – dosud nikdy v historii nebyla úspěšná. Obvykle vedla k jeho ještě větší agresivitě. Případné pokračování tohoto přístupu k útokům proti současnému, snad ještě trochu demokratickému politickému zřízení, jednoznačně povede k „horkým“ občanským válkám.

Vypuknout mohou na západě kdykoli a kdekoli. Čím později zvednou občané těchto zemí své tlusté zadky od sledování tak oblíbených katastrofických filmů, tím dříve budou moci sledovat podobnou „katastrofu“ na vlastní oči.

Václav Husák

Vaclav Husak
PhDr.Václav Husák - novinář (ČTK, Svět v obrazech).
Klíčová slova: anarchie, imigranti, policie, rabování

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Václav Semerád

Připomíná mi to situaci, kdy příslušníci Berkutu ustupovali a ustupovali Majdanistům v Kijevě, až je nakonec slaboch prezident nechal odzbrojit a předhodil je tak davu úplně bezbranné. Sám pak nasedl do vrtulníčku a na poslední chvíli uletěl, příslušníky Berkutu ponechal nezáviděníhodnému osudu. Jen aby to nedopadlo také tak!