OVM v ČT

14.11.2010 16:17
Dnešní otázky Václava Moravce mě opět jen utvrdily v tom, že Václav Moravec není schopen vést vyváženou a nestrannou diskusi, ve veřejnoprávní televizi. Dneska se nechal obzvlášť unést a vychutnával si Nečasovu rétoriku a občas naoko do ní vstoupil, aby minimalizoval svá skákaní do řeči Bohuslavu Sobotkovi, na nichž nešetřil.

Václav Moravec se poslední dobou vůbec nesnaží skrývat svou averzi vůči levici a květnové vítězství pravice ve volbách ho v tom jen posílilo. Kdybych měl jít do důsledku tak bych měl napsat, že ve volbách vyhrála sociální demokracie ale vládu sestavovala bohužel poražená ODS a její odnože TOP09 a VV.

V této souvislosti bychom si měli položit otázku, zda-li za takových podmínek chceme a potřebujeme veřejnoprávní televizi. Dle mého názoru její funkce je momentálně, minimálně po příští 4 roky zbytečná, protože neplní svou funkci a nejspíš plnit nebude. Takže v rámci úsporných opatření vlády, bychom o tomto měli vést diskusi, ve které nás už mimochodem předběhli naši nejbližší východní sousede.

Jaroslav Klajs


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jaroslav
Pane Dubo, že vám nepřipadají vtipné, neznamená že nejsou. Hezký sváteční den. Byť není moc co slavít.
jaroslav
Pane Dubo, usnadňovat vám to nebudu. Snad jste pobyt na webu vaše věc, nepojal jako vzdělávací?
jaroslav
Můžete se jich na to zeptat. Datum znáte a ještě o něm uslyšíte.
jaroslav
Pane Dubo, je to jednodušší než vaše myšlenkové pochody...lid se bouří. Asi ani nechodíte mezi lidí. Vyjděte mezi ně ... např. 8.prosince bude takový menší sraz...
jaroslav
Pane Dubo, každý ne. Asi moc nechodíte mezi lidí...nevíte, že někteří už níž nemůžou. Ale to je stejně jedno, v roce 2011 tady už bude jiná vláda.
jaroslav
Ano, a proto prosazuji zrušit podnikatelský dárek rovnou daň a zavést progresívu. Jen takhle naplníme pokladnu a systém bude spravedlivý.
miluna
a pro koho to pane Dubo ten Bill Clinton asi dělal? Už vám svítá? stačí si zagooglit a najít jestáby z FEDu, konzervativce ..
jaroslav
Pane Dubo, byť vám to tak může připadat, že slyšíte rétoriko, věřte mi že to není. Žijete v oparu slibů pravicových oligarchů a patříte k lidem, kteří jsou odsouzení věřit těmto blábolům do svého skonu.\r\n\r\nZde máte pár faktů kolem vašeho hospodáře:\r\nKalousek hospodařil v letech 2007-2009? Čísla jsou následující: \r\nSnížení daně z příjmu právnických osob z 22% na 19% mezi léty 2008 a 2010 - ztráta 15 000 000 000 Kč \r\nSociální zabezpečení hrazené zaměstnavateli snížené o 1,9 a 1,5 procentního bodu u zaměstnanců - ztráta 47 600 000 000 Kč \r\nZavedení rovné daně namísto daně progresivní - ztráta 5 000 000 000 Kč \r\nZtráta na dani fyzických osob v důsledku poklesu plateb na sociální a zdravotní pojištění a jejich zastropování - ztráta 7 140 000 000 Kč \r\nZavedení stropů na sociální zdravotní pojištění - ztráta 12 000 000 000 Kč \r\nVrácení DPH u všech typů automobilů - ztráta 3 000 000 000 Kč \r\nCelková ztráta daňových příjmů z fiskálních reforem Miroslava Kalouska tedy tvoří dohromady 89 740 000 000 Kč za rok. Namísto siláckých řečí Miroslava Kalouska o tom, že současné škrty jsou pouhou rozcvičkou, by se měl současný ministr financí přijmout svůj díl odpovědnosti a veřejnosti tyto skutečnosti přiznat. \r\nJe jasné, že se Česká republika v současné situaci bez nutných a odpovědných úsporných opatření neobejde. Je ale smutné, že si to ministr Kalousek uvědomil až teď a nikoliv před několika lety, kdy coby ministr financí v Topolánkově vládě vytvářel státu daňové ztráty ve výši téměř 90 miliard korun ročně.
miluna
Pane Dubo vy nevěříte že za současnou krizí je Wall Street?
jaroslav
Pane Dubo, za dluh, který neustále házíte na socdem, může především ta parta kolem knížete. Ty penězovody nastavuji agenti a posluhovači Rockefellera. Oddanému služebníkovi Kalouskovi se podařilo zatít historicky největší sekeru v našich dějinach, 230 mld.
miluna
problém nastává pane Dubo při situaci která nastala např. v Řecku kdy firmy pomáhají zemi kreativním účetnictvím a pak ve finančních derivátech sázejí na pokles různých ukazatelů té samé země ... Finančníci mají možnosti poslat celé země ke dnu když se tak rozhodnou. Soros dokázal sám změnit kurz Libry a vydělat na tom miliardy ... Oni nejsou nestraní hráči, oni jsou tvořitelé a paraziti. Kde byly ratingové agentury když se hodnotila toxická aktiva před krizí? Nikde, hrabaly
alex
S většinou příspěvků nesouhlasím. Jedno je OVM vyčítáno, že nenechá domluvit, jednou, že nechá příliš mluvit. Plně to charakterizuje situaci. Nejblíže mám k vyjádření pana Čecha A privatizace ČT - ale jistě, co by pravičák neudělal vůči své modle, jíž privatizace je a co by neudělal proto, aby ta vyváženost skutečně zmizela z povrchu českého. A do situace, aby to zvládla soukromá média, do toho máme zatím hodně daleko. Ne ČT i OVM tu zatím nezastupitelné místo mají. Ono to lze brát různým způsobem. Z mého hlediska dal OVM vyniknout Nečasově prázdnotě, kdy se k témuž vracel několikrát, vědomě rozvlekle a průzračně natahoval svůj čas.
Roman Tyller
Souhlas, pan Moravec už to opravdu nezvládá zakrývat...Je čas skončit, minimálně s tímto diskusním pořadem...Jsem i pro zrušení toho molochu.Jako veřejnoprávní službu bych ponechal pouze ct2 a ct24...pro zveřejnování duležitých informací....mimochodem jsem velmi zvědavý na rozpočet české televize na rok 2011 když se musí šetřit...na čt si žijou jako v největším hodpodářském rozpuku a tvoří pořady kde si za jistě né malé honoráře skotačí pár zapadlých umělců v šatech za 100 tisíc..
miluna
super, díky pane Dubo, zprivatizování ČT ve vaši kompilaci ještě nemám ... vy nejste liberál vy jste ultraneoliberál ...kam se hrabe pravice, ta má proti vám jěště rozum ... a to je první rozdíl mezi pravicí a vámi který vidím
jaroslav
Myslím, že tohle levicovému voliči nevadí. Spíše se bavím, že pravice teď nemá tak jednoduchý terč!
jaroslav
Šídlo z pytle vypadne, to je pravdá odvěká. Pravice jak neustéle opakuje stoosmnáctkovou sílu, oslnila i Václava Moravce a ten se vždy nechá unést jako na vlně euforie. Proč tedy platit diskuse kde v duelech to vypadá jako dva pravicovi na jednoho levicového politika.
miluna
Mě to jeho slušné chování přijde správné… Sociálně demokratická politika je výhodná pro většinu obyvatel a tak by její vítězství nad neoliberály mělo být vždy jasné. Bohužel média jsou ovládána protistranou a hon na bubáka-předsedu socdem byl vždy důvodem proč ČSSD měla méně hlasů než by bylo za normálních okolností. Udělat bubáka ze slušného Sobotky nejde. Proto jsou z něj tak nervózní, proto Bártové a Dubové bojují za Haška z kterého by byl bukák a důvod proč nevolit ČSSD snadno a během týdne…. Ta slušnost bude nakonec v součtu výhodou... z opaku udělají media okamžitě hon
miluna
CT si na nestrannost alespon hraje i když fér rozhodně není ... pokud by ale byly jen soukromé TV, které maji zisk v popisu práce bylo by to ještě horší a zcela jasné jak to skončí ... provázanost ekonomických elit s politikou, která je bude zastupovat (pravice) a media, kterým bude placeno za to aby vyhrály co nejvíc.