P. C. Roberts: Evropská uprchlická krize

Paul Craig Roberts
5.9.2015 09:02
Evropa se těžce potácí pod uprchlickou krizí, kterou sama pomáhala vyvolat. Svoji bezmyšlenkovitou a nemorální podporou washingtonských nelegálních i neospravedlnitelných válek na Středním východě a v severní Africe pomáhala zabíjet i vyhánět z domovů miliony lidí a spolupodílela se tak na vytvoření uprchlické vlny, která nyní zaplavuje její území.

A namísto, aby za lidi, jejichž životy pomáhala ničit, přijala svoji spoluodpovědnost, nasazuje při ochraně svých terítorií ploty i násílí, a to jakoby návdavkem k předchozímu a mnohem krutějšímu násílí washingtonskému, jež pohyb miliónových zástupů běženců do Evropy vyvolalo. A nyní ti z běženců, kteří stačili prchnout Američanům, jsou zabíjeni státem islamským.

Varování Jean Raspallové z knihy Tábor svatých o tom, že Evropa, ochotná nechat se morálně odzbrojit, bídně skončí, neodrazuje Evropany od stavění žiletkových plotů a nasazování policistů i jejích psů proti něčemu, co svým přikyvováním Washingtonu pomáhali vytvořit.

Překlad: Lubomír Man 

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

jan-vysocina

Hlavní příčinou současné ekonomické migrace je nadměrný růst počtu obyvatel Afriky a Asie a vidina snadného přístupu k sociálním dávkám v nejrozvinutějších zemích Evropy. Na ochranu systému  mají civilizované státy příslušné zákony a opatření, která nelegálnímu překračování hranic brání třeba i uvězněním a následným vyhoštěním. Z Turecka jako bezpečné země mohou nyní přicházet jen ekonomičtí migranti. Ty ostatní země, které chtějí příjmout jakékoliv množství migrantů, se brzy dostanou ekonomicky na úroveň Afriky. Samozřejmě pokud mezitím v těchto zemích neovládnou moc nacisté. Ti patrně nabídnou rychlé řešení otázky nelegální migrace. Bude to sice nehumánní, ale lze předpokládat při nečinnosti současných vlád, že získají podporu domorodců.

O nějakém významnějším zapojení migrantů v Evropě do pracovního procesu lze s úspěchem pochybovat, když v EU je nyní poměrně vysoká nezaměstnanost, která se v dohledné době patrně nebude snižovat, ale spíše naopak. Navíc s postupující robotizací i současná pracovní místa budou ubývat.

A co se týká pomoci chudým zemím v Asii a Africe, tak prozatím nejsou patrné žádné pozitivní signály s vyjímkou pomoci Číny. Je to velmi málo a dokud se nezastaví růst počtu jejich obyvatel, tak záležitost nemá rozumné řešení.

Dovedu si představit, že i naše republika by měla nyní významné problémy, pokud by například místo současného ustáleného počtu obyvatel byl  nyní  po uplynutí každých 30 let vždy dvojnásobný. Tak to funguje v Africe a v některých státech Asie. Z takto postižených zemí pocházejí převážně tzv. uprchlíci (správně spíše ekonomičtí migranti).

schlimbach

Jediná účinná pomoc je hospodářská pomoc v místě bydliště těch olidí - zastavit svinstvo v podoběš válek a zotročování národů, poslat za žiletkové ploty evropskou a US válkychtivou svoloč. eliminoivat je z veřejného vlivu. Měli bychom se o to sami postarat, jinak skončíme jako evropské národy velmi špatně -(

 

antoninsebek

to: Petr Vimmer - 5.9.2015 14:59.

Nejste vůbec daleko od pravdy, pane Petře. Je třeba si uvědomit, že nikoliv nepodstatnou část oněch návštěvníků tvoří mladí muži. Jakmile tady získají od Anděly Mrkalové zelený doklad, potom hned nastoupí právo na scelování rodin. Krásný džob pro mraky právníků a zviditelňovací faktor pro ochránce.  

Nechci poučovat, ale když se chce, tak v islámském světě je dvacátý bratranec blízký příbuzný. Je někde napsáno, že je tomu jinak?  A kromě toho: kdo to bude u těch statisíců kontrolovat, jestli je to vůbec bratranec a zda je vůbec ze Sýrie? Pošle se žádost o rozbor a stanovisko syrské policii.... {#emotions_dlg.laughing} 

A co takhle začít podnikat s doklady o příbuzenstvu? Anděla Mrkalová se sama stala pomocnicí pašeráků lidí, kterým umožnila velmi vysoké zisky. Tečka. Nyní to může pokračovat dál až do aleluja. Ale to aleluja zazpíváme Evropě. Potom už se tady žádné aleluja zpívat nebude. "Jenom" pětkrát denně, ale o tom, že Alláh je Velíký.

Že je to fikce? Kdopak před rokem předpovídal takovouhle úrodu? A už vůbec nikdo nepřepokládal takovouto reakci Bruselu. 

 

antoninsebek

Stačí si dát do vyhledavače text  "Francie uzavřela hranice"  a objeví se Vám tam tato zpráva:

18. 4. 2011      Zdroj: ČT24

S rizikem utonutí přeplulo 26 tisíc mladých Tunisanů na jih Itálie, ta je ale posílá dál. Nikdo je však nechce a Francie se pokusila přirazit jim dveře před nosem. Poprvé od zavedení schengenské zóny v roce 1995 uzavřela francouzsko-italskou hranici.

duchodce

Stavět žiletkový plot je nesmysl ať bude stát kdekoli. Neřeší totiž příčinu uprchlické vlny. Dokud budou dotčené země pro normální lidi neobyvatelné, můžou se ploty stavět tu na hranicích Srbska, tu  Rumunska, Bosny a vlastně můžem celou Evropu oplotit a k ničemu to stejně nepovede. Udržet lidi v místech, kde běžně z nebe padají bomby a na ulicích se veřejně řežou lidem hlavy je nemožné.  Ovšem zdaleka největším paradoxem uprchlického šílenství je to, že ještě nedávno by o  život v Evropě neměl zájem byť jediný Libyjec, Syřan a patrně ani Iráčan.