Pavel – Šavel − Pávek

petr pavel youtube
12.3.2023 09:18
Prezidentování Petra Pavla počíná několika ostudami. Jednou z nich je pravda, kterou až do prezidentských voleb skrýval: Byl členem Zpravodajské správy Generálního štábu.

Pavel, ovšem až po volbách přiznal, že byl členem Zpravodajské správy Generálního štábu, že před listopadem 1989 byl příslušníkem komunistické vojenské rozvědky, oficiálně označované jako Zpravodajská správa Generálního štábu Československé lidové armády (ČSLA), v níž působil pod krycím jménem Pávek. Během prezidentské volební kampaně o tom buď mlčel, nebo takové tvrzení odmítal jako nepravdivé. Nyní to přiznal v oficiálním životopise publikovaném na webových stránkách Hradu: „V roce 1988 před nástupem na postgraduální kurz jsem se stal členem Zpravodajské správy Generálního štábu,“ píše na webových stránkách Pražského hradu.

Do voleb označoval uvedenou informaci za lež; ze lži tak obviňoval kupř. historika Petra Blažka (ten nyní žádá omluvu) a mnohé jiné. Petr Blažek: Těší mne, že Petr Pavel konečně popsal sice pouze stručně, ale věcně, co před listopadem 1989 dělal. Zpravodajská správa Generálního štábu ČSLA byl oficiální název komunistické vojenské rozvědky vybudované podle vzoru sovětské GRU (zkratka je z ruského akronymu znamenajícího Glavnoje razvedyvatělnoje upravlenije, česky Hlavní správa rozvědky). A dodává k tomu: Udělal to sice až po volbách, ale v tomto případě jistě platí, že nikdy není pozdě. Ale to je omyl pana historika – je pozdě, je totiž po volbách; uvedená přiznaná informace by pravděpodobně výsledek voleb mohla podstatně ovlivnit.

Lze věřit člověku, který neříkal pravdu, že bude dělat politiku založenou na hodnotách demokracie a svobody, jak tvrdí? Nebo u nás bude standardní politika lži?


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

Standa

Prezident Pavel má všechny předpoklady pro standardní politiku lží, proto také byl vybrán a dosazen. Nic se nemění. Kdo zradil jednou, zradí vždy.