Personifikace nízké inteligence

20.7.2015 20:41
Sledovat dnes (20. 7. 2015) v18.35 hod. pořad Interview ČT24 s hostem Pavlem Bělobrádkem, vicepremiérem vlády ČR pro vědu, výzkum a inovace, předsedou strany KDU-ČSL, a moderátorkou Zuzanou Tvarůžkovou, byl zážiteček.

První kolo otázek se týkalo politické provokace, které se P. Bělobrádek dopustil při pracovní návštěvě Bavorska v sobotu 18. 7. t.r., kdy se setkal se zástupci sudetských Němců a jako první člen české vlády navštívil Sudetoněmecký dům v Mnichově, kde sídlí instituce Němců odsunutých po válce z českých zemí. Bělobrádek tu, prý k uctění památky obětí poválečného odsunu Němců z Československa, položil věnec.

Mimořádně náročné otázky moderátorky, třeba byl jste v Mnichově na oficiální pracovní cestě, nebo ne?, byl jste na akci landsmanšaftu pozván již před služební cestou, nebo až v Mnichově?, kdo vás pozval? účastnil jste se akce landsmanšaftu jako oficiální zástupce vlády ČR? jak se pozná, ve kterém okamžiku jste na služební cestě vicepremiérem, a ve kterém okamžiku nejste a jste jen soukromá osoba? atd. – tedy tyto obzvláště záludné otázky moderátorky evidentně zásadním způsobem přesahovaly intelektuální obzor p. Bělobrádka. A to se ještě sl. (nebo mladá paní) moderátorka poměrně důsledně dožadovala, aby jí p. Bělobrádek na otázky odpověděl − jsem zvědav, jak dlouho moderátorka bude moderovat; přece si nemůže dovolit chtít odpovědi na své otázky, že?!

P. Bělobrádek národu, kromě půl kila frází, sdělil fascinující úvahy, třeba že on jako vicepremiér vlády ČR na služební cestě v některých minutách je oficiálním zástupcem vlády – např. při obědě, avšak pět minut po obědě, kdy se účastní provokační akce landsmanšaftu, už je soukromou osobou či jen předsedou KDU-ČSL, tedy že chvílemi vládu reprezentuje, chvílemi zase ne, no, podle toho, jak se to hodí, že on jako občan má právo se akcí landsmanšaftu účastnit…

Mentální schopnosti p. Bělobrádka dokresluje jeho famózní znalost cizích slov: místo správného slova asimilace (šlo o následně tematizovaný problém imigrantů) použil záhadné označení asimilice, místo věcně adekvátního slova konformní (když šla řeč o přizpůsobivosti) použil slovo konfortní, jež má drobet jiný význam; ve spojení s vyjadřovacími schopnostmi p. vicepremiéra, které jsou na úrovni vyjadřovacích schopností hrubosrstého foxteriéra, byl rozhovor skutečně fascinujícím zážitkem.

Jednu podstatnou informaci však Bělobrádek podal: On a KDU-ČSL stojí pevně za požadavky landsmanšaftu; tedy za snahou o revizi výsledků druhé světové války.

 

Viz též:

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vlada-cr-podporuje-neonacismus

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/praporecnik-nove-totality

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/distingovany-d-d

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pokrytectvi

 

 

Na snímku: Vyvracení hraničního sloupu republiky v roce 1938


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Nehledejte v tom podlézavost, pane Vladimíre, ale podobné pocity jsem měl já také. Včetně toho, že moderátorka (kterou jinak moc nemusím) zřejmě "požádá o přeložení jinam". 

Lhát se musí umět a pan místopředseda se na takovéto otázky mohl připravit. Co jiného čekal?