Přemysl Votava: Ten tanec oželíme

přemek votava
27.11.2021 12:18
Nebudeme ani vysedávat po 22. hodině v hospodě, dokonce ani usrkávat punč či grog na vánočním trhu. Nářek v těchto případech není na místě.

Již dva roky sčítáme oběti, ta poslední čísla jsou hrozivá, 27tisíc nakažených, více než sto obětí za den. Musíme také vidět, že za každou obětí jsou i desítky dalších nešťastných lidí. Jsme ve válce s pandemií, umírají lidé…

Naši předkové prožívali skutečnou válku. Kolik bylo denního odříkání, kolik bylo denního strachu. Pomníky válečných obětí vidíme stále v každé obci. I v té době byli mnozí malověrní, pochybovační, přesto převažovala soudružnost, víra ve vítězství. Podobně, jako tehdy i dnes bojujeme s nepřítelem i dnes umírají lidé, dokonce i na prahu života…

Vidím denně ty stovky školáčků s rouškami, místo dětského smíchu, dětských her, sportu, kolem nich je obava z možné nákazy. V zájmu celku, ale i těch dětí, si musíme mnohé odepřít, naši předkové by se nad těmito pseudoproblémy jen pousmáli. Nesmíme dopustit kolaps školství, zdravotnictví, sociálních služeb, ale i celé ekonomiky. My všichni dnes procházíme zkouškou naší zralosti.

Zdravotnický personál stojí v první bojové linii, denně vidí oběti této války. Také nemocnice statečně bojují, jsou často na konci svého úsilí i kapacit. Místo přešlapování, či dokonce zpochybňování jejich kroků, zdravotníci musí cítit naši podporu. Pomozme jim v tom… Zejména politici mají v těchto dnech velikou zodpovědnost. Každý jejich chybný krok, či nerozhodnost, může vést k naší prohře. Volební kampaň již dávno skončila, dnes očekáváme jednotný postup všech politiků proti zákeřnému nepříteli.


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

JiB

Víte pane Votavo,

každá mince má dvě strany. Pokud jste na penzi a každý měsíc Vám donese pošťačka celý důchod lockdown nelockdown, pak se výzvy k jeho zavedení píšou s lehkým srdcem. Ve chvíli, kdy jste však mezi těmi, kteří tím přijdou o zdroj svých příjmů, pak i taková banalita, jako zákaz Vánočních trhů může pro mnohé znamenat existenční ohrožení. Přitom to na samotnou pandemii nebude mít žádný vliv. Viz. Prymulovo konstatování ze včerejška. Ona ta empatie je na místě ne jen k lidem, kteří to dnes sice při výkonu své práce nemají nijak lehké a kteří však tu náročnost mají náležitě finančně ohodnocenou, ale také k těm, které by takový lockdown postihl fatálně. Někteří lidé už dneska ryjí ústy v zemi!

Četl jste třebas toto? „Trhovec: Viděl jsem tu ženy brečet

 

Naší politici ve snaze proočkovat celý národ holt zavedli očkovací apartheid, který způsobil současnou pandemickou vlnu a ta sebou nese všechny ty oběti, které tu už jsou a které ještě přibudou. Na tom se již nic nezmění. To silou setrvačnosti proběhne tak jako tak.

Co by mohlo situaci ještě změnit, je změna přístupu k nemoci COVID-19 viz např. zde a zde.

 

Ale k tomu se naši politici, kteří znají jen Ctrl+C a Ctrl+V, neodhodlají… tak statečné politiky nemáme. Ledaže by jim už nic jiného nezbývalo.