Proč to dělají? Nechápu

8.6.2021 13:42
V úterý 8.června přijal prezident Miloš Zeman na Pražském hradě paní Cichanouskou. Tedy západní ikonu běloruské opozice. Nikdo nevysvětlil proč to prezident udělal a proč podobný krok měl učinit i premiér naší země.

Nedá se svítit. Člověk se mýlí a to dost často. Také v krocích těch, kterým důvěřoval. Týká se i pana pezidenta. Zatím jsem měl za úlet jen jeden jeho výrok, na kterém trval. Šlo o jeho vyjádření, že v Afghánistánu se bojuje za Prahu. Dnes se dopustil dalšího podivného kroku. Myslím si, že mnohem závažnějšího. Na Pražském hradě přijal marionetku běloruských opozičních sil a jejich západních podporovatelů. Proč? Vysvětlení chybí. Ta žena není žádnou oficiální osobností. V naší zemi se jí dostalo ovšem přijetí, jako kdyby byla hlavou státu. Ona ji ale není! Vzniká tak i jeden maličký problém. Z jakých prostředků tedy byly návštěvy v Senátu, ve Strakovce, resp.na Pražském hradě hrazeny? Jistěže z reprezentačních fondů. Ale je to tak správně? Nesouhlasím.

Navíc si myslím, že paní Cichanouská už jednu takovou nedávnou návštěvu, byla v Polsku, zneužila, když se opřela do tamní vlády. Není Polsko našim spojencem ve V4? U nás si to ale nedovolila. Také neměla proč když naši zemi označila za stát, který běloruské opozici pomáhá ze všech nejvíc. V tom měla pravdu. Nejenže se čeští politici, zhusta představitelé pravicových stran, střídali na demonstracích v Minsku v hojném počtu. Je tu ještě před veřejností utajovaná instituce v Praze, na které se dostává vzdělání a výchovy mladým organizátorům všemožných barevných revolucí, na východ od našich hranic. Absolventy těchto školení jsou i mnozí Bělorusové, pana Prataseviče nevyjímaje! Veřejnost o tom ovšem informována není.

Nevěřím, že tohle pánové Zeman a Babiš nevědí (o tom, že to ví pan Vystrčil nepochybuji) a přesto hrají tuto politováníhodnou hru. Čí zájmy pánové hájí? Kdo je drží v hrsti a nutí k podobným krokům. A nakonec, lze takové politické garnituře nadále věřit?

 

Ilustrační foto, Youtube


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.