Proč Kerry protestuje až teď?

11.4.2014 08:33
Na Majdanu se štvalo proti řádně zvolené vládě prezidenta Janukovyče týdny, celý svět o tom přinášel obrazové zpravodajství, protivládní bouření zde rozdmychával i náš výtečník Fülle, kterému cestovné do Kyjeva platila EU, či ještě výtečnější Kocáb, kterému to hradila lidumilná organizace Člověk v tísni, z USA sem přjel burcovat „ducha svobody“ nejproslulejší válečný bijec USA senátor McCain – a bylo to takto podle Západu a pro Západ, pro EU i pro NATO naprosto v pořádku.

Vždyť takto funguje , tak ať jen lid vyjádří své tužby, hulákaly hlásné trouby západních médií, včetně médií našich. A bodejť by nehulákaly. Vždyť v těch slavných majdanských dnech se naplňoval sen amerických neokonzervativců (neokons) získat pro EU a pak i pro NATO celé území Ukrajiny, do jejích východních oblastí pak přivézt americké rakety krátkého a středního doletu - a pak je všechny – už z bezprostřední blízkosti Moskvy, společně s raketami v Polsku a Gruzii vypustit všechny v jeden ráz na nenáviděné Rusko, které proti té záplavě nedokáže říct ani zdrávas královno, jak to nedávno v rozhovoru se slovenským Svobodným vysílačem vyjádřil známý americký ekonom a hlavní poradce někdejšího prezidenta Reagana Paul Craig Roberts.

Dodejme, že první fáze načrtnutého plánu je splněna. Ukrajina se ocitla pod kontrolou prozápadní Jaceňukovy vlády a plánované rakety by se už tedy na východ Ukrajiny mohly přisunovat - ale nastal problém. Východní Ukrajinci – většinou to Rusové – jaksi nepochopili posvátnost projektu a dokonce se proti němu bouří. Žádají federalizaci země a prorusky manifestují v Charkově, Doněcku, Lugansku i jinde.

A tohle se Západu hrubě nelíbí. Stojí za tím nepokojem na východě Ukrajiny agenti, vyslaní sem z Ruska, huláká tedy Západ všemi svými sdělovadly – a to jen tak - bez důkazů, protože ty důkazy chybějí. Neuvádí ani jména oněch ruských agentů v protestujících městech východní Ukrajiny, protože oni tam žádní nejsou, tak jako naprosto otevřeně a v tisícovkách byli ti západní - včetně Fülleho, Kocába a McCaina - na Majdanu. Proti těmto prokázaným a otevřeným zahraničním pomocníkům kyjevské revoluce americký ministr zahraničí Kerry tehdy vůbec nic neměl, ale proti těm neexistujícím a neprokázaným ruským na východě Ukrajiny vehementně protestuje, čímž dává celému světu na vědomí, že americká hra na čest, spravedlnost a poctivost v mezinárodních vztazích definitivně skončila.

Od nynějška bude rozhodovat jen síla a na všechny problémy světa se bude přikládat zásadně vždy jen dvojí metr, dává nám Kerry na vědomí a bezděky tak potvrzuje Robertsovo tvrzení, že současné nedemokratické tendence v americké politice se už pod vlivem dominatních neokonů překlopily v tendence otevřeně fašistické.

Dodejme, že pro americké politiky to má, či bude mít, nesporné výhody. M. Albrightová si už nebude muset jen tak neurčitě stýskat na to, že Rusko má příliš mnoho nerostného bohatství a že to tak není spravedlivé. A bude moct otevřeně říct, co si skutečně myslí: že totiž USA si jako výjimečný národ pro to neúměrné bohatství v Rusku jednoho dne přijdou. A lidé ve světě už nebudou tolik překvapeni, až se americké rakety ze tří směrů těsně před tímto dnem na Rusko snesou a vymažou je z mapy světa.

lubomirman
Jsem spisovatel a publicista (Obrys Kmen, Outsidermedia, Nezakladnam, Halo noviny atd.)
Klíčová slova: Kerry, Ukrajina

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

lubomirman

Vážení pane Štingle,

Díky, potěšil jste mě. Za poznámku k článku děkuji i Vám, pane Šebku.

L. Man

antoninsebek

Flint mají v USA tolik, že už sklady nestačí. V poslední době se málo střílelo.  Nevyužitých hrdlořezůmají ještě více. Ti se bohužel do civilizovaného života nebudou moci nikdy vrátit. Tak se musí svět opět rozdělit na ty hodné a zlé. A to bylo dlouhodobě připravováno. Vzpomínáte si, jak nově zvolený prezident Obama ostentativně opovrhoval  Evropskou unií pro její "malou odvahu a statečnost"?