Propásli jsme příležitost …

23.9.2014 20:59
Po listopadu ´89 jsme – jako Česká republika – měli možnost tvořit v evropské politice samostatnou roli. Tehdejší Varšavská smlouva se rozpadla a tehdejší politici tvrdili, že do jiného vojensko-politického uskupení nevstoupíme. Pamatujete se přece na takové zaklínání třeba od Václava Havla, že?! Politici lhali.

Politici lhali – zanedlouho jsme vstoupili do jiného vojensko-politického paktu. A přitom se občanů nikdo neptal, zda chtějí.

Nyní jsme v područí útočného, nikoli obranného vojensko-politického uskupení – v područí Severoatlantického paktu (NATO), který řídí Spojené státy severoamerické (USA).

A přitom jsme měli výjimečnou historickou příležitost být zemí neutrální.

Intepretace současných mezinárodněpolitických souvislostí je zřejmá: USA se snaží radikálně a) změnit vojenskou a hospodářskou geopolitickou situaci v neprospěch Ruska a b) hospodářsky a tím i politicky oslabit EU, protože je jejím konkurentem. Cílem je, aby Spojené státy byly vůdcem světa. Potřebují to. Především z hospodářských důvodů. Aby tak řešily své vnitřní ekonomické problémy.

Cílem imperiální politiky USA je celkový rozvrat střední a východní Evropy. Důvodem je udržení dolaru jako světové měny, upevnění hospodářské nadvlády na Evropou, rozšíření rozsáhlého odbytiště pro své výrobky, služby a půjčky made in USA, používání některých zemí, třeba Ukrajiny, jako surovinového přívěsku USA; cílem je i geopolitická nadvláda nad Ruskem. Proto Spojené státy všemožně podporují banderovský fašismus kyjevské junty. A k tomu všemu NATO slouží, posluhuje. Obdobně jako za dob první studené války.

Netvoříme samostatnou politiku, jsme v novém totalitním područí – tentokrát mocnosti USA prostřednictvím Severoatlantického paktu.

Tehdy, po listopadu ´89, jsme příležitost propásli … nepřišel však čas vrátit se nyní na správnou cestu – na cestu neutrality?

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.