Surfuje pan senátor na populistické vlně?

obrazek
6.4.2013 21:07
...přímá demokracie a odvolatelnost politiků v referendu... ???

Nechci se nějak pana senátora Okamury dotknout, ale jistě by bylo příhodné, kdyby někdy i přemýšlel o tom, co prohlašuje. Pokud je dobrý surfař, potom je to v pohodě a tu populistickou vlnu jistě zdolá v pohodě.

Nemám nic proti přímé demokracii, ostatně návrh volebního systému, který předkládá Reforma společnosti, o.s., je na této metodě postaven. Nějak si ale nedovedu představit reálné provedení odvolatelnosti politiků v referendu, jak to předkládá pan senátor Okamura.

Pokud má po aplikaci myšlenek pana Okamury zůstat ještě ona demokracie, potom odvolat zvoleného politika může pouze ten, kdo mu dal svůj hlas. Volby jsou tajné. Jak to pane senátore zařídíte? Zřejmě nevíte - pak je lepší mlčet, nebo se podívat na stránky Reformy společnosti, o.s. - www.ekonomickareforma.cz - najdete tam podrobný návod jak na to, jak zajistit, aby voleného zástupce odvolal jen ten, kdo mu dal svůj hlas.

Pokud chcete odvolatelnost volených zástupců v referendu - rozlučte se s demokracií - možná vám o to nakonec i jde :-(

schlimbach
... Má-li být však náprava úspěšná, musí být komplexní a všestranná, neboť nebude-li současně napravovat všechno,co vzájemně souvisí,nikdy se nedostanete kupředu ... J.A.Komenský\r\n\r\nproto navrhuji celkovou změnu nastavení ekonomnickéhom systému, aby pracoval pro občany, ne občané svojí destrukcí pro udržení systému. WWW.EKONOMICKAREFORMA.CZ

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

schlimbach

Myslím si, jak jsem napsal pod blogem paní Armiourové, že Holešovská výzva dnes zasadila další hřebík do rakve důvěryhodnosti činnosti občanských iniciativ. také se domnívám, že činnost HV je promyšlená a má za cíl skutečně zdiskreditovat občanské iniciativy.

Je to smutné, ale někteří "vůdcové" jsou nepoučitelní ačkoliv, kdo ví, třeba jsou za svou činnost velmi štědře honorováni -(

oleg-gubin

Byl jsem dnes na demonstraci na Václavském náměstí. Tomio Okamura tam vystoupil se standardním projevem, odpovídajícím obsahu blogu. Že je dobrý řečník, předvedl už na podzim v senátní volební kampani. Měl úspěch. Při obdobných příležitostech to bude pravidlem.

schlimbach

Dobrý den pane Moskalíku. S Vaším názorem nemám problém. Problematické je pro mě to, že když někdo chce stát v čele národa a "bojovat" za podstatanou pozitivní změnu, měl by vědět velmi dobře, co a jak udělat. Bohužel jednání pana Okamury má k něčemu takovému velmi daleko. Ďábel je vždy ukryt v detailech. Ty jsou bohužel, podle toho, co pan Okamura říká, hodně daleko od potřebných pozitivních změn a domnívám se, že jsou zcela v rozporu s očekáváním běžného občana. Podtrhuje to také to, s kým se pan Okamura spojuje. Nelze ale upřít panu Okamurovi, že kdyby chtěl, mohl by pro pozitivní změny učinit mnoho. K tomu je ale třeba, domnívám se, postupovat jinak, chce to hodně času a skutečné práce ...

Nelze v dnešní době učinit žádné pozitivní změny, pokud nebude národ vyvázán z vlivu globálního kapitálu, protože jinak nebude mít národ možnost nic prosadit, stejně jako dnes. Je to o celkové změně - nejen politiky, ale i hospodářských vztahů. J.A. Komenský říkal, chcete-li učinit změnu,m musíte změnit vše, co spolu vzájemně souvisí ... O tom to je. Pokud má být pozitivní změna dlouhodobá, musí ji národ pochopit a přijmout - pár hesel a zprofanovaných kydů zvolaných z tribuny těžko mohou být považovány za nosné myšlenky pozitivních změn.

Jak lze nazírat na to,. co se děje dnes - Holešovská výzva si vytvořila exilovou vládu (jsou její členové skutečně v exilu?), chtějí předstoupit před občany na VN a nechat si legalizovat své postupy - co to je? Kde je ta demokracie? Kde je moudrost a férovost? Je to jen manipulace a oblbování občanů.

Pokud chce někdo změnu - má 2 možnosti - buď revoluci nebo účast ve volbách s jasným programem, pro který musí získat většinu národa. Názor, že dnes svrhneme vládu a zítra budeme na ulici řešit co dál, je názorem manipulátorů, hlupáků a primitvů, kteří ženoiu národ do slepé uličky, zneužívají bezvýchodné situace občanů, kteří uvízli v pasti stávajícího stupidního systému.

Očekávání ČSSD, že jaksi automaticky vyhrají volby se může ukázat jako velmi najivní a nereálné, tím spíše, že to, co zveřejňují jako návrhy k řešení situace je absolutně nedostatečné a de facto o ničem, protože to nevyřeší nedobrou situaci tohoto národa.