Shromáždění pátých kol od vozu, aneb dost bylo Zelenského…

vyvadil ilustrace
24.9.2023 10:36
Akce budí reakci. Předem přiznávám, že tato má glosa je především reakcí na fantaskní komentáře našich médií zveličující vystoupení prezidenta Pavla na Valném shromáždění OSN, které bylo pouze snůškou obvyklých protiruských banalit, popřípadě kontraproduktivnímu vystoupení Zelenského, kterému se svými úvahami o tom, že se Polsko zaprodalo odmítnutím dovozu ukrajinského obilí do Polska Rusku podařilo vytvořit a následným Morawieckého ohlášení, že Polsko přestane nadále poskytovat zbraně vyvolalo největší trhlinu v celozápadní podpoře Ukrajiny, kde až dosud Polsko bylo jedničkou.

Přes snahy narychlo uspořádaného briefingu tímto v podstatě končícího tandemu Čaputové a Pavla, že vlastně jde jenom o nedorozumění a jistou snahu polského prezidenta Dudy změkčit význam této roztržky premiér Morawiecki znovu na předvolebním shromáždění své strany bojovně pohlásil, ať už si Ukrajina nikdy nedovolí urážení Poláků, čím střet znovu prohloubil. Mimochodem tento rozkol se ihned odrazil v nárůstu předvolebních preferencí vládnoucí PIS.

Mohu jen spekulovat, ale i snaha opětovně nasazovat v rámci programu Zelenského jako hlavního nositele progresivního Západu mohla odradit od účasti na Valném shromáždění ať již prezidenta Macrona, který také sám sebe rád poslouchá, ale ještě překvapivěji i britského ministerského předsedu Sunaka, pro kterého to mohlo být premiérou.

A tak z pěti představitelů členů Rady bezpečnosti se kromě obvyklé neúčasti bývalých zástupců politického Východu Ruska a Číny nezúčastnili ani zástupci evropského Západu Francie a Velké Británie. Poslouchat donekonečna čím dál tím více drzejší prohlášení Zelenského připomíná přišedší soumrak bývalé světové ekologické vůdkyně Grety Thunberg.

A tak se Valného shromáždění účastnili nikoliv vrcholní představitelé, ale jen nižší šarže. A když zřejmě náhodou dorazil kancléř Německa Scholz, státu, který býval ještě za Merkelové výspou západní Evropy mluvil až v devět hodin večer před prázdným jednacím sálem.

Tím spíše pak byly směšné výzvy Zelenského k odebrání práva veta Rusku, případně jeho odvolání z Rady bezpečnosti… Jak by toho chtěl ten hlupáček dosáhnout? A když navrhl jako dalšího člena Rady bezpečnosti Německo, přidal si tím u Polska jen další hřebíček do rakve, protože Polsko nenávidí Německo jen o trochu měně než Rusko. Ale mimochodem nebyl ani přítomen momentální politický gigant globálního jihu premiér Indie, se kterým se jinak počítá v případné rekonstrukci Rady bezpečnosti a rozhodně ne s Německem

Ten chlápek je zcela mimo mísu a postupně i jeho stoupenci, kromě těch totálně zabedněných, zejména u nás na to přicházejí. A ztrácí podporu i v Americe, kdy mu nebylo umožněno promluvit ve Sněmovně reprezentantů

Protože Zelenský jedná naprosto chaoticky následně si to chtěl u Polska vyžehlit náhlou krátkou návštěvou a nenadálým rozdáváním vyznamenání.

Konflikt na Ukrajině se bude nepochybně stupňovat, protože Biden zvolil až horečnaté tempo v dalších dodávkách zbraní s cílem nejvýznamnějšího vojenského rivala NATO vojensky zničit

V každém případě vše souvisí se vším. Čím dál tím absurdnější chování Zelenského spojené s přirozeným nárůstem nechuti u zemí Západu donekonečna sanovat nekonečné boje se zřejmě protne v okamžiku, jak už jsem několikrát avizoval, že až příští americký prezident, bude-li to republikán tuto novou světovou válku hybridního charakteru ukončí s ruským prezidentem.

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.