Stát versus soutěživí lapkové

6.3.2011 18:42
Může se to stát i Vám... Opomněli jste něco zaplatit, složenka se ztratila, upomínku Vám někdo vzal z vyrabované schránky, nebo jste se prostě odstěhovali někam jinam a problém je na světě. Firma, které jste třeba i něco nedopatřením zapomněli zaplatit, prodá svou pohledávku vymahačům.

Nedávno se mi dostal do rukou dopis od mé známé, která dlužila kabelové televizi pět tisíc korun. V minulosti odhlásila jejich služby a myslela si, že má vše uhrazené. Nyní jí však přišel dopis od exekutora, že se dluh vyšplhal na více jak dvacet šest tisíc. Soudní poplatek činí 300 korun, náklady právního zastoupení skoro 8 000, náklady právního zastoupení v exekučním řízení více jak 4 000, náklady soudního exekutora skoro 8 000, celkem 26 000 korun. Z toho stát si na DPH vezme více jak tři tisíce. Vím, že dluhy je třeba platit, ale má jednání soudních exekutorů vůbec něco společného s dluhy, nebo je to lichva s požehnáním státu? Dluh je tak zatížen skoro dalšími 400 procenty!!! Zdá se vám to podivné jako mně?

Neslyšeli jste třeba o někom, kdo jel načerno v tramvaji a místo pokuty 500 korun musí zaplatit exekutorovi dvanáct i více tisíc? Dluh se navýší o 2500 procent!!!

Takové chování má známky lichvy. Co na to stát? Ten se na tomto "loupežnictví" ještě přiživuje tím, že dostává DPH, místo toho aby dal této lichvě nějaké mantinely. Nechci se jen zastávat dlužníků, protože dluhy se mají platit, ale tohle už není normální, kam se tento stát ubírá. Uvědomili si naší zákonodárci, co svým jednáním způsobili, když schválili takové zákony a nic s tím nedělají? Není čas, abychom s tím něco udělali my - obyčejní, ale slušní lidé? Nám totiž na obyčejných občanech na rozdíl od našich zákonodárců ještě záleží!


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

lenka-vaskova
Pane Dubo, souhlasím s Vámi - ač myslím, že někdy se zadlužení nevyhne ani těm rozumným... A kdo z nás někdy nejel "na černo", ať hodí kamenem...