Takto je českými médii občan jednostranně krmen

hlas jeho pána
19.9.2023 16:32
Před dvěma týdny zasáhla raketa tržiště v Kosťantynivce. Celkem 17 lidí zemřelo a ukrajinští činitelé mluvili o ruských teroristech, kteří zákeřně čekali, až bude tržiště plné. I česká média mluvila o krvavém ruském útoku. Jenže podle deníku New York Times střela vyletěla z Ukrajinou kontrolovaného území. Ví se odkud, ví se v kolik, odpal má reportér dokonce natočený. Důkazy tak silně svědčí o tom, že se nejednalo o ruský útok. (převzato)

     Nejde o to, že se mně nelíbí Ruskem zahájená válečná operace – pravděpodobně o nějakých pár dní později by operaci zahájila ukrajinská strana, ale k tomu to jednostranné informování především ČT je až komicky trapné. Samozřejmě naše veřejnoprávní není sama, ale ten rozdíl je v tom, že by neměla stát v zákrytu v řadě ulhaných, ale měla by být v pravdomluvnosti vzorem!

     Jak má český občan, zvláště vypichovaní důchodci, vnímat veškeré zpravodajství, kde je opakovaně vyzýván ke kontrole alespoň ze dvou zdrojů, ale i více, aby se vyvarovali klamavých zpráv z hoaxů, když v hlavních médiích jsou podobné „boty“? Však kdyby vyjevení skutečnosti v New York Times a převzetí i jinými médii nebylo řádně „rozmáznutá“, troufám si odhadovat, že by bylo ticho po pěšině.

     Pokusím se o vlastní úvahu, na kterou nemám přímé vyjádření odborníků. Jedna z posledních zpráv o vývoji válečného dění a pohybu fronty jsou Ukrajinci osvobozené vesnice u Blachmutu. Jedna ze zpráv ukazovala osvobozenou vesnici s doplňující poznámkou při pohledu na rozbité domy, že je to výsledek ruské teroristické válečné činnosti. Rovněž tam byla vidět rozbitá ruská technika. Úvaha: Pravděpodobně byli Rusové požádání, aby pokojně opustili vesnici, aby Ukrajinci nemuseli střílet a bombardovat – no prostě, aby dále nemuseli vesnici rozbíjet. Ha, ha, ha.

    Ano, Česko patří do EU, do NATO, a obě organizace jsou politickým, ale i faktickým soupeřem Ruska a dá se říci i vojenským či válečným, i když zatím (a snad napořád) jen dodávkami zbraní. Ovšem řada voj. odborníků zvedá varovný prst, neb dle obecných kriterií je to týl, který zásobuje bojové jednotky a tím k nim přísluší; tedy je součástí protivníkova aktivním zázemím. Je dle válečných pravidel napadnutelný??

   Závěrem řečnická otázka: jak jsme i v jiných oblastech lidského konání krmeni polopravdou nebo i lží ve všem, co se týká Ruska? Je to zapotřebí? Není to spíše medvědí služba s opačným výsledkem ve vědomí občanů?

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.