Vládu odborníků? Prostě ji postavíme!

pelc vladimír
25.7.2018 14:49
Předvolební hesla hnutí ANO 2011 si ještě pamatujeme. Nic nebude problém, na všechno máme odborníky, budeme makat a vše dobře uděláme. A jak to dosud s druhou vládou A. Babiše (B2) vypadá? Není důvěryhodná.

Po Taťáně Malé (hnutí ANO 2011), která se ve dvou svých diplomových pracích dopustila plagiátorství *) a Petru Krčálovi (ČSSD), jenž udělal totéž také na dvou vysokých školách **) je bezpečně následuje diplomovou prací předloženou na Ostravské univerzitě v roce 2004 ministr obrany Lubomír Metnar (v B1 byl ministrem vnitra ČR). Psal, psal, ale autory myšlenek neuváděl.

Pěkné české slovo důvěra pochází ze staročeského do-vierie. Znamená ochotu důvěřovat v jednotlivce, např. věříme v určitého politika, nebo důvěřovat konkrétnímu ucelenému kupř. sociálnímu aj. systému, třeba důvěřujeme policii, soudům, parlamentu, vládě apod. Pokud ztratí naši důvěru jednotlivec, tak se s ním přestaneme bavit, když významná část systému, stává se pro nás nedůvěryhodný celý systém. Mít důvěru znamená mít dobré jméno, mít čest, být spolehlivý, důvěryhodný.

Současná vláda B2 se díky plagiátorství jejich členů stala nedůvěryhodnou. Důvěru poslanecké sněmovny, vyžadovanou zákony, dostala. Důvěru výrazné části občanů nikoli.

Premiér Andrej Babiš prý sestavil morální desatero, kterým by se měli členové jeho vlády řídit; pod bodem č. 1 by měla být zaznamenána následující maxima: Cizí texty opisovati nebudeš a za své je nebudeš vydávati.

Předvolební hesla hnutí ANO 2011 si ještě pamatujeme. Jak je to ve skutečnosti? Za odborníky jsou vydáváni plagiátoři.

Viz též

*) http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/bude-vlada-b2-pro-srandu-kralikum (5. 7. 2018)

**) http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/vlada-b2-se-ztratou-druheho-vavrinoveho-vence (19. 7. 2018)

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.