Vysoká politika jako lidové divadlo

obrazek
5.5.2017 10:40
27. dubna, minulý čtvrtek zvolal prezident Zeman večer na TV Barandov do ouška zvídavému panu Soukupovi docela nahlas pro celou republiku, že odvolání ministra Babiše půl roku před volbami by považoval za absurdní. Tím přidělil role všem hercům jednoho divadelního představení, co se sprostým podezřelým. Za této situace neměl předseda vlády Sobotka příliš mnoho prostoru pro jiné řešení, než to, které zvolil, naznačit, že se hodlá poroučet panu prezidentovi i s celou vládou, čímž ale donutil nepřekvapivě ostatní herce ve vysoké politice, aby odložili masky a ukázali chrup.

3.3 v 7 hodin ráno idnes přinesla zprávu, že Sobotka hodlá podat demisi až v polovině května. Zeman zadeklamoval naučenou řeč, v níž poděkoval za poděkování předsedy vlády, ale nevypadal jako vítěz, když opouštěl bojiště, tedy místo setkání se Sobotkou. A nechal Sobotku po dementi poděkování pronést mravní ponaučení. Bohužel taková už je česká politika, a do dokonce i v nejvyšších patrech.

Buď to celé bylo nedorozumění, nebo velmi nepovedené divadlo, respektive vtip. Přenechat bojiště sokovi, taková chyba. Prezident se pokusil vadnou režii napravit na TV Barandov dehonestujícími charakteristikami chování svého předsedy vlády, kterého tím ovšem dohnal k odvolání demise, protože by nesplnila účel, pro který byla podána, tj. zbavit sprostého podezřelého židličky, na které se mu tak dobře sedělo, ze které by jenom přidával důchodcům, policajtům a učitelkám. Proto se předseda vlády odhodlal k okamžitému protiúderu, jimž poslal všechny své protihráče k zemi. Prezident se bohužel Ústavě vysmál. Demisi podávat nebudu, ztratila smysl. Navrhl jsem odvolat ministra financí A.Babiše z vlády.

Pozn. Vzpomíná si ještě někdo, jak se novopečený předseda Paroubek kurážně postavil presidentovi Klausovi, čímž se mu podařilo získat pozornost médií a sympatie veřejnosti.

rezjir10
Zajímám se o historii, politiku a ekonomii, protože Češi nerozumějí svým vlastním dějinám.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

rezjir10

Pro paní Kateřinu: Ten můj článek (k výročí února už vyšel v Marathonu č.3.