Premiér Sobotka se už asi přestal poslouchat

30.1.2014 18:53
Musím si to myslet, neboť místo toho, aby trapas při jmenování vlády "omluvil" např. okřídlenou hláškou doktora Chocholuška, že se tato chyba může opakovat maximálně jednou za deset let, tak se místo toho postavil do pozice slona v porcelánu a v duchu pořekadel "nechoď Vašku s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohu zláme" a "já nic, já muzikant", vše svedl na zaměstnance Lidového domu a za jím nezkontrolovaný chybný text, čímž se stal minimálně rovnocenným spoluviníkem, je finančně potrestá. Ale to není vše.

Svým prohlášením:"Chyba vznikla v důsledku přetížení mého sekretariátu v Lidovém domě, který při minimálním počtu lidí nesl celou organizační tíhu náročných koaličních jednání," přiznal, že se v Lidovém domě zákoník práce dvakrát nectí. Jinak by v něm pracovalo tolik lidí, aby nikdo z nich nemohl být díky svým povinnostem pracovně přetížen do té míry, aby byl prezidentu republiky předkládán nejen právně nerelevantní, ale i pravopisně nedokonalý text, podepsaný předsedou vlády. Obzvlášť a nebo právě proto, že od daňových poplatníků dostává ČSSD na svůj právně bezproblémový chod obrovské množství finančních prostředků v řádu stovek miliónů korun. Někdo by si tak mohl právem myslet, že se s těmito prostředky v ČSSD nakládá jako s poslaneckými paušály na dopravu.

Nakonec Sobotka prohlásil, že o stejnou částku připraví i sebe. Koho to ale - jestli úředníka s normálním platem nebo premiéra s tučným platem - bude víc bolet, to je nabíledni...

stvan
Není důležité co si o sobě myslím já, ale co si o mně myslí druzí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

antoninsebek

Naprostý souhlas, pane.

Přece si nebudeme namlouvat, že v dosavadní korespondenci pana Bohumila Sobotky za posledních pět let existoval někdy DŮLEŽITĚJŠÍ DOKUMENT.

Takovýto dokument by v sebemenším obsazení procházel přes nějakého právníka. Připadá mi, že jsou všichni přiopití. Ne snad alkoholem, ale tou přemírou šťastné náhody, tedy lidově řečeno kliky. Kliky jako z ..DELE.

Ať už to bylo jak bylo, tak pan Hašek nemohl přinést lepší argument proti vlastní osobě. V naprosto nejnevhodnější době. Tím si předseda vyčistil pole od vnitrostranické opozice. PROTOŽE, JAK ZNÁMO, SOCANI DOSTALI ŘÁDOVĚ O TŘETINU HLASŮ MÉNĚ NEŽ PROGNOZOVALI. Přesto jim vzniklá situace nahrála. Za prognozované situace by sice rozdával více koláčů, ale  musel by jich PODSTATNOU ČÁST dát Haškovi a jeho Melody Boys.

Jistě, že nevyšla ta "varianta snů", kdy by to dali dohromady s Rudou Gardou a měli všechny ministry. Ale ta jim nevyšla (opakuji) Z JEJICH VLASTNÍ VINY. Komunisti dodali to toho mariáše více trumfů než se čekalo. Ale tak si pan Bohuslav mohl umýt pacičky, že on se nepřátelí s rudochy.  Začal to řešit (jak prozradil Bureš) tím, že začal odměňovat své blízké alespoň náměstkovskými posty i u partnerů. Jak řekl jeden český klasik: o peníze jde až v první řadě   :-)